Ish-ministri: Nëse opozita i hap telefonin Ramës, do bënte krimin më të madh në vend

E mërkurë, 10 October 2018 15:41

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një postimi në ‘Facebook’ ka parashtruar disa çështje që sipas tij mund të kishin tjetër rrjedhë, vetëm nëse opozita i hapte telefonin Ramës.

Mes pikave që ai rendit, thuhet se kthimi i opozitës në Kuvend do të çonte në shkarkimin e ministrit Xhafaj për konspiracion, arrestimin e Ballës për prerje të paligjshme pyjesh dhe Rrahman Rraja do të bëhen dëshmitar i penduar.

Ndërkohë, Manjani shton se nëse opozita do të vepronte në këtë mënyrë, atëherë do bënte krimin më të madh ndaj demokracisë në vend…

Postimi i plotë:

Sikur…

Sikur të ndodhte që opozita t’i hapte telefonin Ramës dhe të kthehej në parlament, do kishim këto pasoja:

  1. 1. Fatmir Xhafaj shkarkohej për konspiracion dhe prishje të imazhit të qeverisë para partnerëve.
  2. 2. Taulant Balla, arrestohej në flagrancē nga gjykata e Librazhdit, për prerje të paligjshme pyjesh…
  3. 3. Rrahman Rraja behet dëshmitar i penduar dhe del në pension.
  4. 4. Arta Marku pushon çështjet idiote që ka hapur dhe ofron dorëheqjen në këmbin të një posti tjetër.

Nuk janë kaq “të bashkuar” sa shiten…

Por, nga ana tjetër opozita do bënte krimin më të madh ndaj demokracisë në vend…

Modifikuar më E mërkurë, 10 October 2018 15:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Sport

Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Franca i është falur një superforme të Antoine Griezmann për të likujduar Gjermaninë dhe për të siguruar matematikisht vendin e parë në grupin 1 të League A. Në "Stade de France...

Aktualitet

Prap të shtëna me armë, këtë herë në Shkodër

Një person është kapur me armë në fshatin Oblikë të njësisë Ana e Malit në Shkodër. Shtetasi Blerim Beqiri u ndalua sepse pas një kontrolli të policisë në atë zonë...

Dy peshkopë kinezë ftojnë Papën në një vizitë historike

Globi

Dy peshkopë kinezë ftojnë Papën në një vizitë historike

Dy peshkopë katolikë kinezë për herë të parë pas një marrëveshjeje historike midis Pekinit dhe Selisë së Shenjtë, thanë të martën se kanë ftuar Papa Franceskun për një vizitë zyrtare. "Ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!