Basha: Bandat në Shqipëri zotërojnë gjithçka (VIDEO)

Tuesday, 09 October 2018 12:09

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë ditën e sotme në një bashkëbisedim me gazetarët, ku ka folur lidhur me situatën e rendit në vendin tonë.

Basha thotë se situata me rendin është shumë e rëndë, si dhe krimi është më i fortë se kurrë dhe kontrollon territorin dhe ekonominë.

“Organet e zbatimit të ligjit janë të shpartalluar dhe drejtuesit e tyre janë vënë në shërbim të krimit. Sot shqiptarët dhe qytetet shqiptare sundohen nga bandat që kontrollojnë lagjet, ekonominë, restorantet, turizmin dhe pushtetin. Nga zemra e Tiranës në bllok, nga Shkodra, Durrës, Elbasan, grupet kriminale po zotërojnë gjithçka.", tha Basha. 

 

Modifikuar më Tuesday, 09 October 2018 12:12

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Aktualitet

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Një punëtor pastrimi ka gjetur kafkën e një njeriu në një nga kanalet e një zone industriale në Prevezë, Greqi. Dyshimet e para janë se kafka e gjetur mund t`i...

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Aktualitet

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka bllokuar sot disa subjekte  në qytetin e Milotit. Trupat inspektuese e DRAKU, Lezhë kontrolluan tregun...

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

Lifestyle

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

DASHITë përgjithshmet: Kjo javë do të jetë plot me veprime dhe intensitet dhe mbi të gjitha me humor të mirë! Takimet shoqërore, pjesëmarrja në ngjarje publike, arratisje me miqtë dhe shokët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!