Takimi Dule-Basha/ A do të vijojë bashkëpunimi PBDNJ- PD?

Premte, 14 September 2018 15:22

Pas takimit që ka pasur me kyedemokratin Lulzim Basha në selinë blu pas kalimit të PDIU-së në kampin opozitar, kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule ka folur për gazetarët.

Ai ka thënë  se PBDNJ do të vijojë bashkëpunimin me Partinë Demokratike.

“Në jetën politike Vangjel Dule nuk ka Asnjë kuptim nëse nuk është në shërbim të një platforme të caktuar, idealesh e vlerash. Për sa kohë sa prioritetet e PBDNJ janë në afinitet me një parti tjetër, vazhdojmë bashkëpunimin”, tha Dule ndër të tjera. Vijon…

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Aktualitet

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Me datën 27 Janar është dita e Shërbimit Pyjor Shqiptar, më saktë 96 vjetori i këtij shërbimi.| Në këtë ditë të shënuar për shërbimin pyjor, vjen inaugurimi i botimit “Pyjet e...

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!