Video/ Deputeti Shehu, përcjell përshëndetjet e Bashës dhe Berishës në 75 vjetorin e betejës së Gërhotit

Premte, 14 September 2018 14:52

Në ceremoninë e zhvilluar sot në  përkujtim të nacionalistëve të rënë 75 vjet më parë në betejën e Gërhotit kundër pushtuesve të huaj, kanë marrë pjesë edhe disa deputetë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Deputeti i PD-së për Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu ka përshëndetur në emër Partisë Demokratike përkujtimin e të rënëve në mbrojtje të vendit.

E ndjej veten të nderuar të flas në emër të grupit të deputetëve të PD-u shpreh zoti Shehu i cili njëkohësisht ka përcjellë përshëndetjet e kryedemokratit Lulzim Basha ndaj ceremonisë së sotme përkujtimore si dhe të liderit historik të demokratëve, Sali Berisha.

Kryetari Basha dhe Ish-kryeministri Berisha, janë solidarizuar për martirët e rënë në luftën e Gërhotit dhe shprehin dhimbjen e tyre ndaj familjarëve të të rënëve-është shprehur zoti Shehu.

Sot jemi së bashku për të lartësuar veprën e atyre që ranë për lirinë e Shqipërisë, ata që sakrifikuan jetën e tyre që fatkeqësisht më vonë familjet e tyre u dënuan dhe u persekutuan nga diktatura komuniste-u shpreh deputeti Tritan Shehu.

Vepra e tyre është dy herë e madhe për luftën që kryen dhe kontributin e dhënë nga ta dhe familjet e tyre për demokracinë shqiptare, pasi diktatura kërkoi t’i zhdukte nga historia.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!