PD: Rama dhe Xhafaj ndryshuan ligjin, vëllezërit monopolizuan lojërat e fatit

Premte, 14 September 2018 14:36

Në deklaratë e mbajtur nga selia e PD-së deputetja Jorida Tabaku denoncoi aferën e qeverisë për lojërat e fatit.

“Afera e qeverisë për lojërat e fatit. Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë përdorur pushtetin politik për pastrimin e parave të pista në lojërat e fatit. Dy njerëzit më të pushtetshëm në vend kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe pastruar paratë e krimit dhe drogës në lojërat e bixhozit dhe të fatit.

Ata kanë shfrytëzuar afera koruptive për t’i siguruar vëllezërve Olsi Rama dhe Agron Xhafaj në fushën e bixhozit dhe lojërave të fatit. Fatmir Xhafaj si Kryetari i Komisionit të Ligjeve në vitin 2015 bllokoi ligjin për lojërat e fatit duke i mbyllur biznesin njerëzve të ndershëm që kishin mbi 25 vite në këtë biznes.

Lojërat e fatit jo vetëm nuk u mbyllën por u shumëfishuan por këtë radhë në emër të dy bandave në emër të vëllezërve të Xhafajt dhe Ramës.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!