PD: Kompanitë e basteve të vëllait të ministrit Xhafaj, nën emrin e 2 anëtarëve të bandës

Premte, 14 September 2018 14:13

Nga selia e PD-së ka ardhur një denoncim tjetër për qeverinë dhe lidhjet e saj me krimin. Në një deklaratë për mediat deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejt Alibeaj kanë dalë të bëjnë publike këto veprimtari kriminale:

Deputei Enkelejd Alibeaj denoncoi Faktin se i vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, i cili para disa muajsh u ekstradua në Itali, pasi ishte i dënuar për trafik droge tashëm është pronar i dy kompanive të basteve.

"E mbani mend sesi katër muaj më parë, PD publikoi dënimin në Itali të Agron Xhafajt, vëllait të Fatmir Xhafajt. Pjesë e bandës së Agron Xhafajt janë edhe dy bashkëpunëtorët e ngushtë të tij, vëllezërit Besnik dhe Gramoz Murataj, të dënuar për trafik droge. Ky është vendimi i gjykatës për të tre.

Bashkëpunëtorët e Agron Xhafajt, vëllezërit Murataj janë sot pronarë të dy kompanive të basteve dhe njëra prej tyre është ndër më të njohurat dhe shfaqet me disa emra. Për këtë dy të dënuar duhet të kishte vepruar ligji Antimafia për të verifikuar burimin e pasurisë së tyre. Deri tani ligji nuk ka vepruar sepse anëtarët e bandës së Agron Xhafaj është vetë, fasada që fsheh pronësinë reale të Agron Xhafajt mbi këtë kompani: Ekoped, bastelive etj. nën pronësinë e Agron Xhafajt dhe me mbështetjen politike të fatmir Xhafajt, për 5 vjet ka shumëfishuar aktivitetin në tregun e bixhozit"

3 komente

 • Përgjigju Lajda

  Pse duhet te dalin kta te PD te bejn sikur na iluminojn edhe na thon cdo here gjera te njejta pa vlere qe nuk i hyjne ne pune asn

  Premte, 14 September 2018 18:51 komentuar nga Lajda
 • Përgjigju Eldi

  Cme duhen mua kto budalleqe o burre. Ca jane kto jo e siguron ai jo e siguron. Llogje kavaje dmth.

  Premte, 14 September 2018 18:50 komentuar nga Eldi
 • Përgjigju Goni

  O vllai po ti me hamendesime ecen mo? Firma ne emer tjeter kta thon e ka tjetri. Tymnaja kot.

  Premte, 14 September 2018 18:50 komentuar nga Goni

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!