Denoncim/ Berisha: Peleshi vjedh prona në Korçë e ua jep miqve të tij

E Enjte, 09 August 2018 17:15

Një qytetar ka denoncuar të Ish-kryeministri Sali Berisha vjedhjen e pronave nga ana e Niko Peleshit në qytetin e Korçës.

Përmes një postimi në “facebook”, Berisha ka bërë publik këtë denoncim ku shkruhet se deputeti socialist ka vjedhur 5200 metër katror nga familja Theodhosi në Korçë, për t’ia dhënë miqve të tij.

Postimi i plotë:

Peleshi rremben pronat e familjes Theodhosi ne Korçe!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb=

“Pershendetje dr Berisha,po te bej me dije se-:Niko Peleshi ju rembeu pronareve te ligjshem te truallit - familjes Theodhosi 5200 meter katror, ne brendesi te ish teritorit te uzines se instrumentave,Duke ja dhene mikut te tij Kocos se derrave pronar I nje agjensie udhetimi qe operon ne linjen Korce Ahtine. Per te bere ky I fundit agjensine e autobuzave, ne ortakeri me Maksi Fezullain qe ka pastrimin e qytetit, natyrisht me ndihmen e gjykatesve te degjeneruar dhe koruptuar korcare”

Modifikuar më E Enjte, 09 August 2018 17:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lirohet nga burgu 12 orë pas ndalimit Flamur Avdyli, vëllai i kokës së grupit të Shijakut

Aktualitet

Lirohet nga burgu 12 orë pas ndalimit Flamur Avdyli, vëllai i kokës së grupit të Shijakut

Rreth 12 orë pas ndalimit është liruar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Avdyli. Ai është vëllai i drejtuesit të grupit të Shijakut, Astrit Avdyli, i cili vijon që...

Hysaj mposht Behramin

Sport

Hysaj mposht Behramin

Kapiteni Valon Behrami ka luajtur deri në minutën e 68-të te Udinese që u mposht në shtëpi nga Napoli me rezultatin 3:0. Kjo ndeshje u zhvillua të shtunën dhe ishte e...

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Aktualitet

Vendet ku dënohet me burg tradhtia bashkëshortore?

Të tradhtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete. Shumica e shteteve tradhtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi, marrëdhënien seksuale mes një personi të martuar dhe një person...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!