Pa Ramën do të ishim një shtet i BE-së

E mërkurë, 04 July 2018 09:45

Deklaratat e forta të ditës së djeshme të Ministrit të Brendshëm të Italisë, Matteo Slavini, i cili vizitoi nga pasuritë e madha të mafias të sekuestruar nga shteti dhe paralajmëroi këtë të fundit për aksione të reja ndaj saj, kanë shkaktuar reagime të forta në politikën shqiptare.

I pari që reagoi ishte kreu i PD-së, Lulzim Basha, i cili ditën e djeshme mbështeti deklaratën ministrit italian, ndërsa shtoi se duhet të nisë një luftë edhe ndaj mafias në Shqipëri me në krye Edi Ramën.

Por, ditën e sotme ka reaguar edhe kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili, i cili ka bërë krahasimin mes Ramës dhe Selvinit.

Vasili thotë se Shqipëria sot është kthyer në një shtetet të kontrolluar nga trafikantët, pasi kryeministër është Edi Rama.

Kreu i grupit të deputetëve të LSI-së shkon edhe më tej teksa thotë se Rama ndërton autostrada për drogën dhe asnjë kilometër rrugë për shqiptaret.

Reagimi i Vasilit:

Pa Ramen dhe me Salvinin do te ishim nga Drogeshtet nje BEshtet.

Pse eshte Shqiperia sot drogeshtet?
Pergjigjia eshte me e lehta ne bote.
Kemi Ramen kryeminister dhe jo Salvinin.
Sepse Rama nderton autostrada per drogen dhe asnje kilometer rruge per shqiptaret.
Sepse Rama me voten e tij mbron trafikantet e mafiozet e qeverise qe te mos arrestohen.
Sepse Rama vegjeton ne pushtet me votat qe trafikante e kriiminele blejne per te.
Sepse Rama shkaterron ekonomine e shqiptareve qe mafioze e trafikante te pastrojne parate në të.
Sepse Rama shkaterron drejtesine qe mafioze e trafikante te mos denohen nga ajo.
Sepse Rama nderton e beson cdo dite te Drogeshteti dhe jo te Shteti se Drejtes.
Ndersa Salvini eshte ne vijen e pare te luftes kunder te gjitha llojeve te mafieve,Rama ka per menu te pushtetit vetem Mafiet e cdo lloji.
Eh sikur te ish Salvini kryeminister dhe jo Rama......
Nga Drogeshtet do te ishim tamam BEshtet.

/55News.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!