Nderimi i Mazrekajt, Metaliaj: Shqiptarët ta refuzojnë këtë akt kriminal

Hënë, 18 June 2018 18:11

Deputetja e PD-së në qarkun e Lezhës ka reaguar pas nderimit të personit që plagosi në parlament deputetin Azem Hajdari,  Gafurr Mazrekut si “qytetar nderi”.

Përmes një postimi në “facebook”, deputetja demokrate shprehet e shqetësuar për faktin se në vendin tonë po ushqehet “Kulti i Kriminelit”.

Me tej në shkrimin e saj Metaliaj i bën thirrje qytetarëve që të bashkohen në mbvrojtjen e vlerave morale e njerëzore.

“Partitë i kemi te ndara por Shqipërinë duhet ta kemi të bashkuar, sepse jemi shqiptarë. Dhe bashkimin e garantojnë vetëm shembujt pozitivë, vlerat morale dhe njerezore te cilat  janë frymëzim për të ardhmen.” shkruan deputetja.

Postimi i plotë:

Të dashur miq!

Skandali i radhës i Rilindjes Edviniane.

Këshilltarët socialistë të Bashkisë Has,te urdheruar nga narko-diktatori Rama, kanë shpallur "Qytetar Nderi" Gafurr Mazrekun, ATENTATORIN e dënuar me 12 vite burg i cili  me 18 shtator 1997, përgjaku Kuvendin e Shqipërisë duke qëlluar mbi Tribunin e Demokracise, Azem Hajdarin.

Jam e shqetësuar pse në vendin tonë po ushqehet "Kulti i Kriminelit".

Çfarë lajmi i jepet shoqërisë shqiptare e çfarë shembulli iu jepet brezave kur një institucion si Bashkia nderon si "Qytetar Nderi" dikë i cili nuk njihet për asgjë tjetër përveç një atentati dhe një vendimi ku dënohet me 12 vite burg?

Çfarë mesazhi është ky për bashkëjetesën politike kur njëra parti shpall qytetar nderi njeriun që tentoi të vrasë në parlament deputetin e partisë kundërshtare?

I bëj thirrje miqësore dhe dashamirëse të gjithë qytetareve, edhe atyre të cilët për një arsye apo një tjetër kanë votuar Partinë Socialiste; ta përçmojmë së bashku ketë akt te shemtuar, provokues dhe fyes per demokracine dhe Partine Demokratike.

Partitë i kemi te ndara por Shqipërinë duhet ta kemi të bashkuar, sepse jemi shqiptarë. Dhe bashkimin e garantojnë vetëm shembujt pozitivë, vlerat morale dhe njerezore te cilat  janë frymëzim për të ardhmen. Gafur Mazreku nuk është shembull as moral, as vlere, as bashkues e as frymëzues.

Ndaj ky akt i rilindjes duhet të përballet me refuzimin nga shqiptaret e ndershëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Aktualitet

FRESH dhe policia në aksion për të mposhtur protestën e studentëve në Gjirokastër

Studentët në Gjirokastër janë në ditën e tyre të dytë të protestës për plotësimin e kërkesave të tyre. Por megjithatë ata kanë hasur vështirësi për t’u organizuar. Së pari ishte policia...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Një specie e re dinozauri zbulohet në Australi

Bota Shqiptare

Një specie e re dinozauri zbulohet në Australi

Një specie e re dinozauri u zbulua në Australi, saktësisht dy fragmente të nofullës, për here të parë në gati një shekull. Dinosauri i ri australian, i quajtur Weewarrasaurus pobeni, ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!