“Mungesa e shpresës, vendi po shpopullohet”

E Enjte, 14 June 2018 18:32

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj, ka komentuar deklarata e bëra nga kryeministri Rama për uljen e numrit të papunësisë.

I ftuar në studion e lajmeve të Syri.net Rrokaj tha se papunësi nuk është ulur se kjo qeveri ka hapur vende pune apo ka bërë reforma, por sepse shqiptarët janë larguar nga vendi.

Në Shqipëri nuk është ulur papunësia, por shqiptarët kanë ikur. E para largimi i shqiptarëve, e dyta ulja e lindjeve, por dhe kjo për shkak të faktorëve ekonomikë.

Shqiptarët me çdo qeverisje kanë pasur pakënaqësi, por ata nuk durojnë dot arrogancën. Ai bën makijazh për ti hedhur hi syve popullit nëpërmjet mediave, por mjerimi është mjerim. Ku duket mjerimi tek përgjigja pse ikin shqiptarët. Edi Rama nuk jep dot përgjigje pse po ikin shqiptarët. Kjo qeveri nuk mund

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Sport

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Habitati i Vllaznisë nuk është në Kategorinë e Parë dhe këtë gjë shkodranët e kanë treguar edhe përballë Dinamos. Kuqeblutë fituan 2-0 ndaj kryeqytetasve, duke marrë fitoren e 3-të në...

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Bota Shqiptare

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Me një motor, endej tinëzisht në mesin e automjeteve të rënda dhe të parkuara, por lëvizjet e dyshimta ngallën kuriozitetin e patrullës së policisë. Në këtë mënyrë, përfundoi në pranga një...

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Aktualitet

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipas një artikulli të publikuar nga Forumi...