Shkrihen institucione pyjoresh e mjedisi, fryhet zyra e mirëmbajtjes së "fb" e Ramës

Tuesday, 12 June 2018 21:04

Ministrisë së Bujqësisë, do t’i pakësohet stafi me 50 veta përgjatë këtij viti. Pjesa më e madhe e atyre që do të largohen nga detyra janë nga Inspektorati Shtetëror i Mjedisit, Pyjeve dhe Ujërave, duke e çuar numrin e përgjithshëm të këtij institucioni në 1 947 veta.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kësaj Ministrie do t’i hiqen  5 punonjës të aparatit të ministrisë dhe 45 punonjës të Mjedisit.

Ndërkohë, numri i punonjësve të Sekretariatit Teknik të Këshillit Kombëtar të Ujit (AMBU), për vitin 2018, shtohet me 5 punonjës, duke e çuar numrin e përgjithshëm të këtij institucioni në 28 veta.

Numri i punonjësve të sistemit të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, për vitin 2018, shtohet me 45 punonjës për Inspektoratin Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve dhe Ujërave, duke e çuar numrin e përgjithshëm të ministrisë në 1 080 veta.

Ngarkohen Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit, Inspektorati Shtetëror i Mjedisit, Pyjeve dhe Ujërave dhe Sekretariati Teknik i Këshillit Kombëtar të Ujit për zbatimin e këtij vendimi. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Sport

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Habitati i Vllaznisë nuk është në Kategorinë e Parë dhe këtë gjë shkodranët e kanë treguar edhe përballë Dinamos. Kuqeblutë fituan 2-0 ndaj kryeqytetasve, duke marrë fitoren e 3-të në...

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Bota Shqiptare

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Me një motor, endej tinëzisht në mesin e automjeteve të rënda dhe të parkuara, por lëvizjet e dyshimta ngallën kuriozitetin e patrullës së policisë. Në këtë mënyrë, përfundoi në pranga një...

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Aktualitet

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipas një artikulli të publikuar nga Forumi...