NGA LUAN RAMA Jam gjendur pranë Bibliotekës Kombëtare me disa prej kolegëve deputetë, pak minuta pasi ishte shpërndarë protesta e…
Dosjet e skandaleve të qeverisë po flenë në Prokurorinë e Përgjithshme. Ninullat ua këndon Arta Marku, zonja pa vetting që…
Presidenti i Republikës sapo pranoi betimin e ministrit të ri të Brendshëm Sanëdr Lleshaj. Në selinë e presidentit, Lleshaj u…
Mbrëmjen e sotme, ministri i ri i Brendshëm Sandë Lleshaj u betua para presidentit të republikës. Llesha dëgjoi formulën formale,…
Policja fatkeqe që dëmtoi duart dje në protestën para Kuvendit (i urojmë shërim të shpejtë), është e destinuar të hyjë…
Gjatë protestave të sotme të banorëve të unazës së re, u vu re një prani e shtuar e agjentëve civilë…
Nga Artur Zheji/ Sa poshtë po bie o vlla! Je në sindromën e Sali Berishës, në orën e vet më…
Sot lideri i opozitës Lulzim Basha me të drejtë preku një teme e cila është shumë e ndjeshme, aktuale dhe…
Nga Qemal SAKAJEVA Në të vërtetë janë ulur dy trerë, jo një.Trau i parë është vendosur qyshkur nga Serbia, për…
Analisti i njohur Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, në “Neës24” u shpreh se i mbështet dhe i…
Policia e Shtetit dha një shfaqje të shëmtuar sot në protestën e banorëve që po u prishen shtëpinë nga Edi…
Pak ditë më parë deklarata zyrtare e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, riktheu me të drejtë në skenën…

Lajmet e fundit

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Kulturë

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Mbyllet konkursi mbarëkombëtar i Krijimtarisë Muzikore për vitin 2018. Në garë morën pjesë vetëm tre artistë, të cilët garuan për zhanrin e operës edhe baletit. Kompozitorët Fatos Qerimaj dhe Vasil Tole...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!