Kosova zhvilloi një luftë të përgjakshme për pavarësinë e saj nga Serbia në vitet 1998-1999, dhe shpalli pavarësinë në vitin…
Paraja është arma më e re që Serbia ka zgjedhur për të plotësuar ëndrrën e saj të kahershme atë të…
Ka ardhur edhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, ku ky i fundit foli për herë të parë për kandidaturën e…
“Kërkon çimentim të së majtës dhe shkatërrim të së qendrës së Djathtë kudo”. Ish-Kryeministri Berisha deklaron në emisonin “Përballë” se…
Nga Ilir Nikolla Sjellja e qeverisë, e cila u mundua t’ia faturonte përgjegjësinë për plagosjen e një efektiveje të policisë…
E mbani mend fantazinë erotike të Erjon Veliajt në kohën kur Partia Socialiste ishte në opozitë dhe institucioneve ndërkombëtare iu…
Dikur në vitin 2013 ishte një nga mbështetëset e tij më të mëdha, madje u përfol edhe si drejtoresha e…
Nga Adelheid Woelfl, Der Standard Në ajër valëviten flamuj shqiptarë dhe të BE-së. Protestuesit bëjnë zhurmë dhe fishkëllejnë me bilbila.…
Kryebashkiaku i Tiranës, i njohur si njeri që gënjeshtrën e ka më të dashur se bukën dhe propagandën si mjet…
Nga Berat Buzhal/ Unë mendoj që është gomar kushdo që i thotë puna e mbarë Hashim Thaçit, kur ky i…
Qasja me Kosovën dhe kosovarët për Ramën është e ndërtuar në dy faza. E para ka qenë ajo e para…
Shqipëria sot gjendet në një nga momentet e vështira të saj me një gjendje ekonomike katastrofike, me një borxh që…

Lajmet e fundit

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Politikë

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Universiteti i Gjirokastrës në një deklaratë për mediat ka reaguar pas ndalimit të pedagogut   Panajot Barka dy ditë më parë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, pasi iu gjetën...

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!