Përbindëshi i fjalës së lirë e nxori kokën.Propozon që shpifjen ta dënojë qeveria jo gjykata. “Nuk ka pse të mundohemi…
Bernd Fischer/ Në përvjetorin e njëqindtë të armëpushimit, që i dha fund Luftës së Parë Botërore, vihet re një ringjallje…
Nga Ilir Nikolla Sapo pashe nje raportim nga nje televizion qe me eshte simpatik. Pasi permendi emrat e 3 gazetareve…
Nga Artur Zheji Tashmë është e qartë. Shqipëria, pavarësisht se sot është e dyfishuar, duke përfshirë Kosovën e Pavarur, nuk ka…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, per mikun e madh te shqiptareve, heroin e lirise se kombit amerikan dhe mbare…
Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, është shprehur se vendimi i i qeverisë për bllokimin e importit të makinave me…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut aktual të bshkisë Tiranë Erjon Veliaj. Në një…
Nga Ilir Babaramo Kombi shqiptar në të dyja anët e Drinit ështe në zi. Eshte ndarë nga jeta një amerikan…
Nga Ilir Nikolla A mund të bëjmë sikur gjithçka shkon mirë? Apo se gjithçka po shkon normalisht, as mirë e…
Nga Qemal SAKAJEVA Gjuha shqipe është pasuruar me emërtimin varrezë makinash, në dallim dhe ngjashmëri me varrezën ose vorret për…
Nga Andi Bushati Si gjithmonë, sa herë që Edi Rama shkel në Kosovë, apo flet për çështjen e saj, ai…
Ajo që ka ndodhur me 18-vjeçarin Daniel Drobaj që prej ditës së protestës të banorëve të Unazës së Re para…

Lajmet e fundit

Protesta, studentët vënë drynin tek Fakulteti Ekonomik

Aktualitet

Protesta, studentët vënë drynin tek Fakulteti Ekonomik

Studentët kanë bërë thirrje sërish që të bojkotojnë mësimin dhe t’i drejtohen kryeministrisë për të vazhduar protestën e tyre. Ndërkohë studentët kanë vënë drynin tek fakluteti Ekonomik në Tiranë Pak me heret...

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Politikë

Universiteti i Gjirokastrës distancohet nga Panajot Barka

Universiteti i Gjirokastrës në një deklaratë për mediat ka reaguar pas ndalimit të pedagogut   Panajot Barka dy ditë më parë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, pasi iu gjetën...

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!