Nga Bujar Nishani Sot studentët në Tiranë ndezën sinjalin e asaj që ishte tulatur, rrudhur e po asgjesohej totalisht çdo…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, pas vrasjes ne shkembim zjarri nga policia shqiptare te ekstremistit grek nga Bularati, Kostandin…
Sot në ditën e 31 të protestës bashkë me njerëzit qytetarët e familjet e tyre iu bashkua protestës dhe intelektuali…
Nga Fatmir Guda E zuri apo s'e zuri pak rëndësi ka, ama këpuca e goditi aq fort Edi Ramën sa…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Muaj më parë, në Uashington, qe organizuar një veprimtari zyrtare, në të cilën patën marrë pjesë figura…
Nga Elvis Cefa   Lajmi me i fundit se qeveria ka dërguar në Kuvend një projektligj per nje agjenci te…
Nga Luçiano Boçi Arsimi u trajtua në buxhetin e 2019, përsëri si sektori më pa vlerë dhe si vrima e…
Nga Fatmir Guda E zuri apo s'e zuri pak rëndësi ka, ama këpuca e goditi aq fort Edi Ramën sa…
Të veshur mirë, pasi përgatitën rolet në provën gjenerale pak orë përpara se të niste kuvendi, mazhoranca shkoi të votonte…
Nga Flamur Vezaj/ Forumi i Gruas ne Partine Socialiste paska zgjedhur kryetaren e saj znj.Klodeta Dibra! Por ky emer me…
Publicisti dhe opinionisti, Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka deklaruar se mos mbështetja ndaj banorëve…
Nga Kastriot Islami Zemërim ekstrem. Zhgënjim. Mungesë shprese e perspektive. ‘Qorrsokak ngado që rrotullohemi.  Nuk durojmë më. Fed-up (në anglisht),…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!