Në emisionin e mbrëmshëm të Ylli Rakipit, në të Paekspozuar, ditën dokumente që hidhnin në erë projektin e Unazës së…
Nga Dr.Fatmir Terziu Pse askush nga Rektorët e Universiteteve shqiptare nuk ka guxuar të mbështesë haptazi protestat studentore? Reagimet për…
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Të Paekspozuar” teksa ka komentuar megaskandalin për kompaninë Dunwell Haberman, e cila është…
Administrata shtetërore, në 9 muaj, nga shkeljet dhe abuzimet i ka shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm ekonomik në vlerën…
Nostalgjikët do të thoshin sot se panë të zhvendosur në kohë lëvizjet studentore të dhjetorit 1990. Tirana u zgjua me…
Studentët në Shqipëri janë një grup interesi i konsiderueshëm (aktualisht duhet të jenë rreth 120 000 mijë) në drejtim të…
Nga Christoph Hasselbach Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare…
“Studentë lëreni mënjanë politikën plakë. Mos lejoni përfaqësuesit e politikës të prishin kauzat tuaja”. Kështu e nis mesazhin e tij…
Nga Dr. Mine Balliu* Kjo protestë e mijëra studentëve tregon një zhgënjim që nuk lindi as sot e as dje.…
Nga Ilir Nikolla Çfarë do qeveria “Rama”, një fund me dhimbje, apo një dhimbje pa fund. Heshtja e sotme nuk…
Nga Andi Bushati Edi Rama i është përgjigjur me një mendësi prej matrapazi, njërës prej protestave më xhenuine, më inteligjente…
Nga Fahri Balliu/ Në vitin 1991, në një klasë të tetëvjeçares, fëmijët në pushimin e gjatë, në atmosferën mbizotëruese të…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!