Nga Valbona Mehmeti Mbishkrimi në pllakën e ndryshkur prej llamarine ngjitur në një shtyllë elektrike është gjurma e vetme përreth…
Rasti i kobshëm i përdhunimit, grushtimit dhe i djegies me cigare të Xhisela Malokut  zbërtheu të gjithë kartelën e qeverisjes…
Nga Flamur Noka/ Edvin! Horr nuk mund te jete polici qe beri detyren dhe per kete arsye u kercenua nga…
Nga: Kastriot MARKU Me rastin e 29 shtatorit - Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore Trashëgimia kulturore përbën një grup të…
Nga Prof. Valentina Duka/ Edi Rama vjen perseri ne Korçe, shpenzon perseri demagogji pa fund ne syte e korçareve, sidomos…
Nga Patrik Sadikaj Pak rendesi ka se kush e ka dhunuar vajzen jetime nga F. Kruja. Edhe nese autori eshte…
Nga Minushe Lazaj Prej dy ditësh studiot televizive dhe faqet mediatike janë mbushur me debate mbi dhunimin sistematik të një…
Nga Jorida Tabaku Thuajse një vit më parë në parlamentin e Shqipërisë, Partia Demokratike dërgoi një rezolutë e cila dënonte…
Nga BUJAR NISHANI   Kanë kriminalizuar çdo fije të jetës sonë.Kriminalizuar Parlamentin.Kriminalizuar Pushtetin.Kriminalizuar Shtetin.Kriminalizuar ligjin, rendin, sigurinë.Kriminalizuar ekonominë.Kriminalizuar lagjet, qytetet,…
Nga Zoran Arbutina Investimet kineze në vendet e Ballkanit Perëndimor po rriten nga viti në vit. Kritikët flasin për rrezikun…
Nga Agustin Palokaj Pasi formalisht Kosova i ka përmbushur kushtet për liberalizim vizash, Komisioni Evropian e ka verifikuar këtë, Parlamenti…
Nga Azgan HAKLAJ Shtatori erdhi e bashkë me të edhe Sulltani e banda e tij. Pas pushimeve në resortet luksoze…

Lajmet e fundit

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Aktualitet

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Një punëtor pastrimi ka gjetur kafkën e një njeriu në një nga kanalet e një zone industriale në Prevezë, Greqi. Dyshimet e para janë se kafka e gjetur mund t`i...

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Aktualitet

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka bllokuar sot disa subjekte  në qytetin e Milotit. Trupat inspektuese e DRAKU, Lezhë kontrolluan tregun...

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

Lifestyle

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla

DASHITë përgjithshmet: Kjo javë do të jetë plot me veprime dhe intensitet dhe mbi të gjitha me humor të mirë! Takimet shoqërore, pjesëmarrja në ngjarje publike, arratisje me miqtë dhe shokët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!