Edi Rama dhe të gjitha mediat dhe shërbëtorët e tij mediatikë janë përpjekur këto ditë ta shndërrojnë apo ta manipulojnë…
Rama sot doli në atë që gjoja e quajti komunikim me studentët, por që në fakt ishte thjesht dhe vetëm…
Neokomunistët e drejtuar nga Arlind Qorri nën emrin e lëvizjes ‘Për Universitetin’, si dhe shoku i tij i ngjashem, Jani…
Nga Prof. Dr. Bajram Hysa Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Lindita Nikolla deklaroi dje se “protesta e studentëve ia vlejti…
Nga Aurel Plasari Krye-i-paafti, që bën sikur qeveris, nuk të lë mundësi të heshtësh, të shtyn të flasësh e të…
Edi Rama ka thyer çdo rekord te hipokrizisë. Kryeministri i kapur me preshë në duar me vjedhjen e 18 milionë…
Qeveria ka gati paketën antishpifje, përmes së cilës vendosen gjoba për lajmet e rreme të publikuara nga mediat online. Nuk…
Bankers Petroleum pagoi 1.5 milionë euro për 50 % të aksioneve të kompanisë ‘Albania Pipeline Services’ – nga e cila…
Protesta e studentëve ka hyrë në ditën e saj të gjashtë dhe çdo ditë e më shumë po fuqizohet si…
Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka financuar axhendën e majtë radikale të George Soros me qindra miliona dollarë…
Nga Artur Zheji Peri këputet kur hollohet, zu-llumi, kur trashet, ma thoshte shpesh gjyshja ime këtë fjalë të urtë, që…
Nga Pedagoge Entela Kasi/ Vetëm ju mund të bëni ndryshimin! Mos lejoni asnjë parti politike të afrohet tek ju, mos…

Lajmet e fundit

Kulturë

Morena Taraku dhe Sabri Fejzullahu finalizojnë duetin “Dashuri”

Ka kohë që është paralajmëruar një duet mes Sabri Fejzullahut dhe Morena Tarakut. Morena Taraku përmes një statusi që sapo ka publikuar në InstaStory, ka bërë të ditur që ky projekt...

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Kulturë

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Mbyllet konkursi mbarëkombëtar i Krijimtarisë Muzikore për vitin 2018. Në garë morën pjesë vetëm tre artistë, të cilët garuan për zhanrin e operës edhe baletit. Kompozitorët Fatos Qerimaj dhe Vasil Tole...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!