Nga Tritan Shehu Kryeministri sot me miratimin e "Bonuseve te Lindjes" kerkon t'i beje vetem nje "makiazh" ironik realitetit tone…
Rilindasit janë kampion korrupsioni si në pushtet qendror ashtu në atë vendor. Veç grabitjes me tendera ku gjithmonë fiton oferta…
Nga Sali Berisha/ Te dashur miq, 28 vjet me pare me 11 dhjetor te vitit 1990 studentet e Universitetit te…
Nga Ilir Levonja/ DIELLI Sapo shikon një tekst të tillë..., ''vazhdojeni sa të doni protestën, por është hera e parë…
Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një…
Judicial Watch -Dokumente të reja të Departamentit të Shtetit tregojnë se USAID ka punuar me Grupin Soros për të kanalizuar…
Nga Oerd Bylybashi 1- Studentet enderrojne te jetojnë me mire. ‎ ‎2- Arsimi i larte është nje shkalle per arritur…
Nga Qemal SAKAJEVA Vendi i ngjarjes Emisioni me telefonatat e qytetarëve në një televizion, kohë më parë, herët në mëngjes.…
Nga Bujar Nishani Monologu i papërgjegjëshëm i kryeministrit nga streha e ngrohtë dhe lluksoze e Qeverisë, ishte një logorre tashmë…
Edi Rama dhe të gjitha mediat dhe shërbëtorët e tij mediatikë janë përpjekur këto ditë ta shndërrojnë apo ta manipulojnë…
Rama sot doli në atë që gjoja e quajti komunikim me studentët, por që në fakt ishte thjesht dhe vetëm…
Neokomunistët e drejtuar nga Arlind Qorri nën emrin e lëvizjes ‘Për Universitetin’, si dhe shoku i tij i ngjashem, Jani…

Lajmet e fundit

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!