Redaksionale 3.4 milionët e “Toyota Yaris”, lidhja me Edmond Begon, nën shoqërinë e Maksim Beçës, lider i një bande kriminale,…
Nga Augustin Palokaj Në shumicën e vendeve të Ballkanit dalja në zgjedhje sillet rreth 50 për qind. Kjo do të…
Djegja e xhamisë së Carshisë në Prilep përpara njëzet vjetësh në sy të opinionit dhe mosinteresimi i shtetit për t’a…
Nga Tritan Shehu/Fjala ime sot ne Asamblene e KiE, ne emer te grupit PPE/DC, gjate diskutimit te nje rezolute te…
Nga Miodrag Soric (DW) Në takimin e ministrave të Mbrojtjes së NATO-s të gjithë bënë të ditur: sulmet e Rusisë…
Nga Ilir Nikolla Është dëshpëruese ta orientojmë lupën e opinionit publik drejt kritikave për (in)aktivitetin e opozitës apo vonesat në…
Tensionet po rriten sërish në Bosnjë, atje ku kulturat dhe fuqitë botërore janë përplasur prej shekujsh. Prodhuesi i dorezave, Kerim…
Nga Adriatik Kelmendi REFERENDUMI PËR EMRIN në Maqedoni dështoi të dielën, por me rëndësi është që nuk dështoi edhe diçka…
Nga Qemal SAKAJEVA Betejat - e fituara apo të humbura - përgjithësisht marrin  emrin e vendit ku zhvillohen, shoqëruar me…
Nga Veton Surroi Si u bë që njeriu i cili hartoi marrëveshjen e prillit 2013 dhe e shpalli atë të…
Nga Xhemal Gjunkshi Ne zemër te qendrës se Tiranes, ne zonën e sigurisë me te larte te Kryeqytetit, ndodh skema…
Nga Lindita Metaliaj/  Shqipëria ka rrëshqitur në një situatë që askush nuk e kishte menduar dhe dëshiruar. Shteti që ka…

Lajmet e fundit

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Sport

96 orë pasi nisi punën, Tirana zyrtarizon Ardian Memën

Të premten e kaluar, më datë 12 tetor, Ardian Mema prishi kontratën me Flamurtarin, ku ishte në rolin e zëvendës-trajnerit dhe nisi menjëherë punën te Tirana e tij. Skuadra ku...

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Sport

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg

Arda Turan, një futbollist i nivelit botëror që shumë shpejt mund të kthehet në një të burgosur të nivelit botëror. Mesfushori i huazuar nga Barcelona te Bashakshehiri në Turqi është në...

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Show-biz

Foto/ Rikthehet vajza e Sabianit, do 'llahtariseni' nga format e saj trupore

Vajza e këngëtarit shqiptar, Sabianit është kthyer fuqishëm ne rrjetet sociale. Modelja Keisi Medini ka ndarë një foto me bikini ku ka nxjerrë në pah format e saj perfekte. Me sa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!