Nga Armand Shkullaku Brenda dramës së madhe që po luhet këto ditë të ftohta me banorët e dëshpëruar të Unazës…
Në pallatin e koncerteve po zhvillohet aktiviteti i kryeministrit, shpalosja e projektbuxhetit për shëndetësinë për vitin 2019. Në fakt është…
Në kulmin e përplasjes së klaneve në Partinë Socialiste, Rama duket se ka vendosur ta nxjerrë Erion Velinë nga Bashkia…
Deklarata e Ambasadës Amerikane nuk është vetëm një përshëndetje për vendimin për të lënë në burg Ervis Martinajn, por një…
"Uroj me gjithë zemër që ky përvjetor të mos kufizohet në kremtimin e lavdisë së veprave të kaluara, por të…
Rezulton se Autoriteti Rrugor Shqiptar nuk ka ndërmarrë kurrfarë studimi për rehabilitimin e zgjerimin e unazës së re. Sikur të…
Nuk është hera e parë që ambasada amerikane insiston veçanërisht në rastin Tahiri. Raporti i këtij njeriu me narkotrafikun në…
Nga Ilir Nikolla Ne 550 vjetorin e Skenderbeut, Heroit Kombetar te Shqiptareve, Edi Rama na e nguli nje thike pas…
Reforma në drejtësi nisi jo si një domosdoshmëri e kohës lidhur me reformimin e sistemit të drejtësisë në Shqipëri, por…
Sot u zhvillua ne Vjene te Austrisë një Forum me teme “Ekonomia takohet me politiken” . Vendet e klasifikuara ne…
NGA JORIDA TABAKU Një vit më parë në ditën e miratimit të buxhetit në emër të grupit parlamentar të PD…
Nga Dimitar Bechev Për gati dy dekada, Presidenti rus, Vladimir Putin ka qenë në një mision për ta bërë Rusinë të…

Lajmet e fundit

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Kulturë

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Mbyllet konkursi mbarëkombëtar i Krijimtarisë Muzikore për vitin 2018. Në garë morën pjesë vetëm tre artistë, të cilët garuan për zhanrin e operës edhe baletit. Kompozitorët Fatos Qerimaj dhe Vasil Tole...

Drama polake triumfon në “European Film Awards”

Kulturë

Drama polake triumfon në “European Film Awards”

Drama polake, e realizuar në bardhezi nga regjisori Pawel Pawlikowski, është kthyer në shtëpi me pesë trofe, nga ceremonia që ndan çmimet evropiane të filmit. Filmi “Cold War” ka dalë...

“Ngjyra në dimër”, ekspozita sjell 76 punime të piktores durrsake

Kulturë

“Ngjyra në dimër”, ekspozita sjell 76 punime të piktores durrsake

“Ngjyra në dimër” e ka titulluar piktorja Shpresa Milaqi Bajko ekspozitën e saj të pestë personale, e cila është hapur në Durrës këto ditë.   E mbështetur në teknikat e vajit dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!