Nga Jakup Krasniqi   Pse sot kemi dy shtete shqiptare, ky nuk ishte vullneti i shqiptarëve, ishin konjukturat e të…
Nga Petrit Vasili Pa asnje dyshim momenti, qe po kalon Kosova eshte shume i vecante, pikerisht nga ato momente, qe…
Nga Basir Çollaku/ Edvin mo bir, si te kam. Je duke me lojtur nga fiqiri me keto marifete qe ben.…
Beogradi synon zhbërjen e rezultatit të luftës së NATO-s Nga Qemal SAKAJEVA/ Po ndodh çfarë nuk është besuar: Serbia bombardon…
Nga Tritan Shehu Mund te japesh plot shembuj per te konfirmuar pikerisht kete, faktin qe ne Rajonin tone politika e…
Nga Augustin Palokaj Një thënie të vjetër se “si është vendi bëhet kuvendi” në rastin e Kosovës duhet kthyer anasjelltas:…
Nga Lindita Metaliaj/ Të dashur miq! Varfëria është mjeti më i sigurt për t'i sunduar njerëzit. Kur njerëzit janë të…
Nga Beqir SINA “E ata që e hapin le ta bartin këtë”, ka thënë Daçiq,tre vjet më parë, duke ia…
Nga Ylli Manjani Zoti Aurel Plasari, na sjell në vemendje këto kohë delikate, studimin politik me titull “The dual state”…
Nga Harry Bajraktari Kohëve të fundit kur pritet të përfundojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve në…

Lajmet e fundit

Princi George ka një obsesion të ri

Show-biz

Princi George ka një obsesion të ri

Princi George mund të jetë dhe i treti në listën e fronit të Anglisë, por në fund të fundit është një fëmijë vetëm 5 vjeç. Ashtu si bashkëmoshatarët e tij...

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...

Ze Maria: Duam 6 pikë me Partizanin dhe Skënderbeun

Sport

Ze Maria: Duam 6 pikë me Partizanin dhe Skënderbeun

Tirana do të luajë një ndeshje tepër të vështirë ditën e nesërme përballë kampionëve në fuqi të Skënderbeut. Ndërsa sot për mediat ka folur edhe tekniku brazilian i Tiranës, Ze...