Nga: Kastriot MARKU Me rastin e 29 shtatorit - Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore Trashëgimia kulturore përbën një grup të…
Nga Prof. Valentina Duka/ Edi Rama vjen perseri ne Korçe, shpenzon perseri demagogji pa fund ne syte e korçareve, sidomos…
Nga Patrik Sadikaj Pak rendesi ka se kush e ka dhunuar vajzen jetime nga F. Kruja. Edhe nese autori eshte…
Nga Minushe Lazaj Prej dy ditësh studiot televizive dhe faqet mediatike janë mbushur me debate mbi dhunimin sistematik të një…
Nga Jorida Tabaku Thuajse një vit më parë në parlamentin e Shqipërisë, Partia Demokratike dërgoi një rezolutë e cila dënonte…
Nga BUJAR NISHANI   Kanë kriminalizuar çdo fije të jetës sonë.Kriminalizuar Parlamentin.Kriminalizuar Pushtetin.Kriminalizuar Shtetin.Kriminalizuar ligjin, rendin, sigurinë.Kriminalizuar ekonominë.Kriminalizuar lagjet, qytetet,…
Nga Zoran Arbutina Investimet kineze në vendet e Ballkanit Perëndimor po rriten nga viti në vit. Kritikët flasin për rrezikun…
Nga Agustin Palokaj Pasi formalisht Kosova i ka përmbushur kushtet për liberalizim vizash, Komisioni Evropian e ka verifikuar këtë, Parlamenti…
Nga Azgan HAKLAJ Shtatori erdhi e bashkë me të edhe Sulltani e banda e tij. Pas pushimeve në resortet luksoze…
Denoncimi nga Partia Demokratike, me emra, me shifra dhe me kompani të përfituesve të koncesioneve përbën demaskimi e gjithë korrupsionit…
Ngjarje e jetuar Nga Qemal SAKAJEVA Ilmi D. veshi pantallonat, hodhi xhaketën mbi shpatulla, ngjeshi mbi krye kapelen me strehë…
Reagimi i ambasadës amerikane përmes Zërit të Amerikës(pra dyfish amerikane si për të treguar se ka ardhur shigjetë nga DASH)…

Lajmet e fundit

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Aktualitet

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë.Burime konfirmojnë se do kontrollohen listat e...

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Aktualitet

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Një ditë pas vrasjes së Fatos Ferracakut policia e Shkodrës ka shoqëruar Mustafa Licin, anëtar i këshillit bashkiak të Shkodrës Shoqërimi i tij është bërë në orët e para të mëngjesit.

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!