Pritej të vinte në Shqipëri si ambasadore, por Kongresi amerikan mësohet se ka bllokuar kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec duke…
Nga Ilir Nikolla Rëndom bëhen plane për ndryshime çdo vit të ri kalendarik dhe planifikohen biznese të reja, fitime të…
Nga Mishel Koçiu Epsheve te kryeministrit për protagonizëm, iu shtua dhe një ledhatim tjetër: Plotësimi i pjesshëm, në forme traileri…
Nga Dritan Laçi/Meqenese Edi Rama u mor sot publikisht me Aldo Bumçin që sipas tij ishte një hata për Shqipërinë…
Edi Rama ka dalë sot dhe po çudit gjithë dynjanë. Është duke bërë një bilanc të vitit 2018, një bilanc…
Nga Kastriot Islami 1-Më së fundmi, dhe fatmirësisht, është bërë e qartë për shumicën e shqiptarëve por edhe për shumë…
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka thirrur sot në një takim drejtuesit kryesorë të policisë së shtetit. Mbas nje fjalimi…
Nga Petrit VASILI Integriteti moral e profesional dhe zbatimi i ligjit ishin shtyllat e supozuara parimore të Reformës në Drejtësi. Reforma,…
Festa te trishta,qe nuk i meritojme!!! Gjithkund trishtimi e ka bere te veten. As festat nuk i kurseu.Viti i Ri…
Nga Fahri Balliu Në ndryshim nga të gjithë karrierat e politiaknëve, liderëve të politikës shqiptare, ky njeri, kryeministri Edi Rama,…
Beogradi është pushtuar këto kohë nga protesta dhe demonstrata të jashtëzakonshme kundër Vuçiç-it dhe politikës së tij putiniste, në përndjekje…
“Unë se kam ditur se është vjedhur” kështu përgjigjet Rama gjithmonë që në media plas skandali i radhës së qeverisë…

Lajmet e fundit

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

Sport

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

30 maj 1990. Shqipëria përballej me Islandën, në ndeshjen e parë për kualifikueset e Europianit 1992. Ishte koha kur bota e futbollit po përjetonte edhe emocionet e fillimit të Kupës...

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Sport

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Trajneri italian i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk e ka konsideruar humbjes e penalltisë nga Cristiano Ronaldo ndonjë gjë të madhe, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndodhë...

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!