Nga Qemal SAKAJEVA “Statistika demografike” e familjes mund të ndryshojë çdo vit. Njëlloj si ato të shtetit. Kështu edhe e…
Nga Myqerem Tafaj Digjitalizimi si sfida e shekullit buron nga Revolucioni i IV Teknologjik, i cili ka në bazë shtrirjen…
Nga Christopher Hill Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë (së Veriut) e kryen mirë detyrën e tyre, duke iu përgjigjur agresionit…
Sot ne kemi në krye të vendit një rrezik kombëtar, një njeri që po e çon atdheun në shkatërrim.  Ky…
Nga Genti Strazimiri "Biznesmeni i suksesshëm Ergys X i ekzekutuar dje në mes të .... I cili njihej ndryshe edhe…
Nga Ylli Manjani Sa më shumë kalon koha, aq më tepër bindem me prova se zgjedhjet (dmth votimet) në Shqipëri…
Nga Qemal SAKAJEVA Presidenti Thaçi më kot mëtoi të bënte Presidentin Klinton. Në formë e imitoi. Në përmbajtje e djallosi…
Nga Petrit Vasili Ethet e Nilit janë një kërcenim i qartë dhe serioz. Parandalimi është themeli i evitimit të rasteve…
Duke marrë parasysh se burimet financiare te BFI-së me të cilat mirëmbahen institucionet edukativo arsimore te BFI-së, pesë Medresetë dhe…
Nga Mujë Buçpapaj Hyrje Ky libër është një përpjekje për të shpjeguar qëndrimet e PDSH-së dhe të lidërit  të saj…

Lajmet e fundit

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...

Ze Maria: Duam 6 pikë me Partizanin dhe Skënderbeun

Sport

Ze Maria: Duam 6 pikë me Partizanin dhe Skënderbeun

Tirana do të luajë një ndeshje tepër të vështirë ditën e nesërme përballë kampionëve në fuqi të Skënderbeut. Ndërsa sot për mediat ka folur edhe tekniku brazilian i Tiranës, Ze...

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Globi

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Një pasagjer është tronditur kur pas sesi përfundonin bagazhet e tij. Ai ka filmuar momentin kur punonjësit në aeroportin e Manchester hidhin valixhet në rimorko pa u kujdesur fare për...