Nga EDMOND TUPJA Në Francë, sidomos me raste festash mbarëpopullore, vendësit, natyrisht në gjuhën e tyre amtare, kur dalin rrugëve…
Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejnë vepra…
Në Tiranë, studentët e universiteteve publike po përgatitin rifillimin e protestave me kërkesat e tyre ekonomike dhe akademike. Ata thonë…
Në propagandën e djeshme të Ramës, u mor vesh se superbunkeri i Surrelit ka është i varfër dhe nuk ka…
Qëkur bëri njoftimet për emrat e qeverisë së re, Edi Rama shokoi jo vetëm në partinë socialiste, por edhe te…
Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Xing me Ermalin” ishte i ftuar kryeministri Edi Rama. Shakatori Edi Rama e urdhëroi shakatorin…
Nga Oerd Bylykbashi A ka njeri me dy pare mend qe ka dyshim qe Rama eshte grabitqar si nje piranje…
Nga Qemal SAKAJEVA Nuk janë  tre breza të ndryshëm, por  tri gjendje në një brez të vetëm: njerëz të moshës…
Kastriot ISLAMI Duket se opozita ka përcaktuar axhendën e saj politike në tre drejtime kryesore: Drejtimi i veprimeve reaktive: Ndriçimin e…
Presidenti Meta nuk dekretoi sot ministrin e ri të Jashtëm, të propozuar nga Edi Rama, duke e argumentuar këtë me…
Pritej të vinte në Shqipëri si ambasadore, por Kongresi amerikan mësohet se ka bllokuar kandidaturën e Kathleen Ann Kavalec duke…
Nga Ilir Nikolla Rëndom bëhen plane për ndryshime çdo vit të ri kalendarik dhe planifikohen biznese të reja, fitime të…

Lajmet e fundit

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Sport

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Trajneri italian i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk e ka konsideruar humbjes e penalltisë nga Cristiano Ronaldo ndonjë gjë të madhe, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndodhë...

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!