John Bolton, këshilltari i presidentit amerikan për sigurinë ndodhet në Turqi për vizitë. Nga njëra anë ai do të qetësojë…
Media amerikane “Fox News” i ka kushtuar një artikull Kosovës, në veçanti bisedimeve që janë duke u zhvilluar mes Kosovës…
Nga Jorida Tabaku Gjatë këtyre pesë viteve ka pasur rritje të vazhdueshme taksash dhe tarifash, duke filluar nga bizneset e…
Avokati Altin Goxhaj në një postim në “Facebook” ka publikuar disa dokumente që sipas tij tregojnë faktin se “ABI Bank”,…
Ironite per emerimin e ministrit te ri te Jashtem nga Edi Rama, nuk kane te ndalur. Barsaleta me e fundit…
Grupi kriminal i Tahirit po shkon pas hekurave, po me kryekumbarin çfarë do të bëhet?! Edhe sa do ta mbrojnë…
Sot, publikisht u konfirmua ajo që dihej prej kohësh. Saimir Tahiri me këtë prokurori del i pa përlyer me trafikun…
(Eastern European Ballkans) Pasi Komisioni Europian konfirmoi se Kosova i ka përmbushur të gjitha detyrimet për liberalizimin e vizave në…
Nga radio shtetrore gjermane DW/ Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura…
Nga Bledi Kasmi Janë të ashtuquajturat komitete të shpëtimit publik të rebelemit të Marsit ’97, që digjnin “RD”. Asgjë nuk…
Nga EDMOND TUPJA Në Francë, sidomos me raste festash mbarëpopullore, vendësit, natyrisht në gjuhën e tyre amtare, kur dalin rrugëve…
Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejnë vepra…

Lajmet e fundit

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Sport

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Trajneri italian i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk e ka konsideruar humbjes e penalltisë nga Cristiano Ronaldo ndonjë gjë të madhe, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndodhë...

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!