Paaftësinë dhe mungesën e eksperiencës , ministri, çunaku i Ramës në krye të Diplomacisë shqiptare, e shfaq në çdo dalje…
Vetem pse Edi Rama do qe te vjedhë 30 milionë euro, mbi 400 familje te zones se Unazes jane te…
Shqipëria konsiderohet si një nga vendet kryesore të origjinës së trafiqeve ilegale në Itali gjatë vitit 2018. Konstatimi është bërë…
CIKLI KONSERVATORËT E VËRTETË Kurrë dhe asnjëherë me shumë se sot nuk ka qënë kaq e qartë përplasja mes së…
Gent Cakaj është njeriu i përzgjedhur ‘papritur’ nga Edi Rama personalisht si personi që do të drejtojë dikasterin më të…
Trump: "New York Times-i i dështuar ka sajuar qëllimisht një histori të pabazë mbi synimet e mia në Siri. Nuk…
Edi Rama vuri një njeri në krye të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Sandër Lleshajn, cili çdo ditë e më…
Administrata amerikane e ka ulur statusin diplomatik të delegacionit të BE-së në Shtetet e Bashkuara nga fundi i vitit te…
Shumë shpejt Saimir Tahiri do t’i shohë kushurinjtë e tij, anëtarët e grupit kriminal që ai vetë drejton, prapa hekurave.…
Nga BUJAR LESKAJ Vendi ynë ka një listë ko mpanish të regjistruara në parajsat fiskale offshore, të cilat kanë kontrata…
John Bolton, këshilltari i presidentit amerikan për sigurinë ndodhet në Turqi për vizitë. Nga njëra anë ai do të qetësojë…
Media amerikane “Fox News” i ka kushtuar një artikull Kosovës, në veçanti bisedimeve që janë duke u zhvilluar mes Kosovës…

Lajmet e fundit

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Aktualitet

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!