Nga Ilir Nikolla Nuk ka të ndalur lista e drejtorëve të Edi Ramës që kapen në shpërdorime arrogante të pushtetit…
Nga Qemal SAKAJEVA/Në Beograd vërtetojnë Karl Marks, i cili, në 18 Brymeri i Lui Bonopart, ka shkruar: “All great historical…
Nga Luçiano Boçi Dorëheqja e zëvendësministrit të Arsimit Ervin Demo, pa kërkuar as ndjesë publike për vjedhjen e punës intelektuale…
Nga Veton Surroi BE-ja duhet të kthehet te projekti origjinal: integrim pas Traktatit të Paqes 1 Është tashmë klishe emërtimi…
Nga Janis Papadimitriou (DW) Në shenjë proteste kundër partnerit populist, pjesë e koalicionit qeverisës, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias…
Në raundin e fundit të Brexit bisedimet e krerëve të BE me kryeministren May nuk shënuan asnjë progres. Me sa…
Edi Rama me krimin ka një marrëdhënie personale, një lloj fetishizmi me çdo gjë kriminale, dhe po të shohësh historikun…
Nëse do të ruhet parimi i “Spitzen kandidatit” (kandidatit udhëheqës) edhe pas Jean Claud Junkerit, presidenti i Komisionit Evropian do…
Nga Edi Paloka Me nostalgjiket e diktatorit qe vazhdojne dhe e nderojne ne kete dite shpesh kam qeshur me tallje…
Të gjithë venë buzën në gaz kur shohin Kryeministrin sesi mbllaçit në deklarata paketën anti-shpifje. Në fakt, me atë çka…
Nga Ilir Nikolla Edi Rama po bën përpjekje të pazakonta për ta zhvendosur vëmendjen e opinionit publik nga moria e…
Nga Azgan Haklaj Referendumi për emrin e Maqedonisë Veriore kristalizoi qartë dy kahjet e faktorit politik në shtetin fqinj, që…

Lajmet e fundit

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Aktualitet

Vrasja e Ferracakut, shoqërohet Mustafa Lici

Një ditë pas vrasjes së Fatos Ferracakut policia e Shkodrës ka shoqëruar Mustafa Licin, anëtar i këshillit bashkiak të Shkodrës Shoqërimi i tij është bërë në orët e para të mëngjesit.

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Aktualitet

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të Alama Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit Vlorë. Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës, Alma Liçaj u akuzua për fshehje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!