Kur nje president i nje shteti, qofte ky edhe i KOSOVES, flet si shtepiaket e deshperuara , dhe quan te…
Nga Azgan HAKLAJ* Jemi në Vitin Jubilar të Heroit tonë Kombëtar të Gjergjit të madh, arkitektit të Nëntorit të parë…
Nga Beqir SINA Edhe, Maduro i Venezuelës e pranon se modeli i tij socialist ka dështuar “Rilindja” social-komuniste për një…
Nga Enver Bytyçi/ Thaçi, i udhëzuar nga Edi Rama dhe në shërbim të idesë së ndarjes së Kosovës, bëri dje…
Nga Flamur Vezaj/  Prej kohësh po ndjek “Vetingsat” dhe po çuditem me disa vendime! Kam lexuar e ndjekur thuajse të…
Tollovia fiskale greke do të zbulohej në një kohë kur qeveriste Kryeministri George Papandreu, një beniamin i  Xhorxh Sorosit.  Papandreu…
  Nga Qemal SAKAJEVA/ Diku, përgjat rrugës për në Seman të Fierit, jo dhe aq larg nga bregu i detit,…
Nga Luciano Boci Këtë fundjavë kryeministri ynë zgjodhi të luajë rrufjanin. Vendosi të bëjë publicitetin e propagandës së vet!?E paparë…
Nga Petrit Vasili Tirana qyteti me identitet shume të fortë shoqëror është shndërruar në një skenë bajate provinciale të zaptuar…
Nga Ylli Manjani Ndryshimi në ligjin Për Avokatinë, që partia-shtet bëri tani në fund të sezonit është anti-kushtetues dhe anti…
Nga Fahri Balliu Burime që nuk duan të identifikohen duan të thonë se i gjithë projekti i prishjes së ligjit…
Nga Fahri Balliu/ Mbështetja që Rama ka patur nga Ndërkombëtarët, ambasadorët, qeveri apo institucione, ka qenë e paprecedentë. Edhe pse…

Lajmet e fundit

Arratisje nga Erdogan: Jeta në hije e të përndjekurve gylenistë në Tiranë

Aktualitet

Arratisje nga Erdogan: Jeta në hije e të përndjekurve gylenistë në Tiranë

Një mëngjes në fund të gushtit 2016, ende pa gdhirë, Esin dhe Hüseyin Sakınmaz mbushën makinën me ushqime të gatshme në shtëpinë e tyre në Stamboll dhe u nisën drejt...

Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurimit

Bota Shqiptare

Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Serbia ka kërkuar mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, për shkak të vendimit të parlamentit të Kosovës për themelimin...

SHBA rezolutë kundër princit Saudit

Globi

SHBA rezolutë kundër princit Saudit

Senati i Shteteve të Bashkuara votoi një rezolutë për të ndaluar ndihmën ushtarake ndaj Arabisë Saudite për luftën në Jemen, si dhe bëri përgjegjës Princin saudit të kurorës, Muhamed Bin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!