Nga Qemal  SAKAJEVA Prej fondit shqiptar të humorit, në mendjen e shikuesve ka mbetur edhe pjesa humoristike, ku aktori durrsak…
Nga Ilir Nikolla Urgjenca e Edi Ramës për të stivosur të gjitha anti-ligjet që i duhen oborrit të tij privat…
Sot, opinioni shqiptar por më saktë njerëzor është tronditur nga ngjarja e kobshme, ku një 10 vjeçar ka vrarë me…
Nga Agustin Palokaj Problemi nuk qëndron në faktin se Serbia nuk ka treguar gatishmëri që ta njeh Kosovën si shtet…
Vdekja e dyshuar e Kashogit, duhet të imponojë një llogaridhënie të vonuar, çka do të thotë se biznesi nuk mund…
Askush nuk dyshonte më parë në paaftësinë e Ramës për të qeverisur. Gjithë e fshehta ka qenë se deri ku…
Përshëndetja e ambasadorit të Bashkimit Europian në vendin tonë Luigji Soreca për operacionin e Hasit mëngjesin e sotëm, kur ende…
Që prej ditës që Edi Rama u fut në zyrën e Kryeministrit në vend skandale të pafundme e kanë ndjekur.…
Sëkëlldia e gjatë që e ka zënë Edi Ramën me njeriun e tij Saimir Tahiri, e detyron të ndërmarrë lloj-lloj…
Arrestimet e fundit në Shqipëri të bandave të drogës nuk kanë aspak lidhje punën e Ramës as me punën e…
 Nga Ilir Nikolla Nuk ka të ndalur lista e drejtorëve të Edi Ramës që kapen në shpërdorime arrogante të pushtetit…
Nga Qemal SAKAJEVA/Në Beograd vërtetojnë Karl Marks, i cili, në 18 Brymeri i Lui Bonopart, ka shkruar: “All great historical…

Lajmet e fundit

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Aktualitet

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të Alama Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit Vlorë. Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës, Alma Liçaj u akuzua për fshehje...

Iu gjet drogë në makinë, kush është 34-vjeçari që humbi jetën në aksident (FOTO)

Aktualitet

Iu gjet drogë në makinë, kush është 34-vjeçari që humbi jetën në aksident (FOTO)

Një automjet i ngarkuar me drogë është aksidentuar në Lezhë dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në rrugën rurale që lidh fshatin Kaçinar...

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!