Kreu i Shtetit, Ilir Meta nuk zhgënjeu as kësaj hera, duke reaguar në mënyrë të duhur ndaj një kryeministri si…
Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, u zotua të revolucionojë Bashkimin Europian, duke paralajmëruar ashpër Brukselin, me pretendimin se euroskeptikët e…
Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, në një lidhje për "360 Gradë", tha se çështja e Gent…
KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera…
Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë.…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Nga çfarë ka frikë njeriu? Në Bibël, në faqen 1283 (botim i “Drita”, Ferizaj, 1994, me përkthim…
“Turp”? Për cfarë? Si mundet të përkufizohen, përgjithësohen, acarohen, shpërdorohen marëdhëniet e shqiptarëve këndej kufirit me ata të Kosovës nga…
Nga Andi Bushati Argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si Ministër i Jashtëm…
Kreu  i organizates Rilindje, me detyrën kryeministër i quajtur Edi Rama nuk po e kapërdinë dot faktin e refuzimit të…
Ish-ministri i Jashtëm njëherazi deputet i Partisë Demokratike , Tritan Shehu i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka komentuar…
Gazetari i Top Channel, Klodian Tomorri, në një status në “Facebook” pretendon se kryeministri Rama është duke i bërë presion…

Lajmet e fundit

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Aktualitet

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!