Nga Sadi Hoti* Për ato që nuk e dinë, Hudini (Harry Houdini, 1874-1926) ka qenë një nga magjistarët/ iluzionistët  më…
Nga Mina HYSA Shqipëria po zbrazet çdo ditë. Në mënyrë legale ose jo, çdo ditë nga vendi në rrugë tokësore,…
Bledi KASMI Saimir Tahiri doli në një konferencë shtypi për të treguar se ishte i “virgjër” në lidhje me hetimin…
Nga Luçiano Boçi Sa herë i është dashur Ramës të dalë nga situatat e vështira në parlament gjatë replikave, në…
Nga Agustin Palokaj BE-ja nuk ka arsye të mos liberalizojë vizat për kosovarët. Është padrejtësi e madhe që ky diskriminim…
I pritur mes protestash dhe përforcimesh të shumta policore për të mos patur incidente Edi Rama ishte sot në Kukës…
Nga Ylli Manjani Pa dyshim që njeriu i mirë Sandër Lleshi, politikisht i shërben Edi Ramës si veshja e sheqerosur…
Redaksionale  Dorëheqja e sotme e Fatmir Xhafajt si ministër i Punëve të Brendshme e kapi si të papritur opinionin publik.…
Nga Naim Hasani Besoj të gjithë e kujtojne mesazhin më të cilin pushtoi Shqiperine dhe shqiptarët “Rilindja” narkokomuniste. “Per Shqiperine…
Autoritetet amerikane po hetojnë një numër pakosh të dyshimta, që përmbajnë bomba të ndërtuara me tuba, drejtuar disa demokratëve të…
Nga Qemal  SAKAJEVA Prej fondit shqiptar të humorit, në mendjen e shikuesve ka mbetur edhe pjesa humoristike, ku aktori durrsak…
Nga Ilir Nikolla Urgjenca e Edi Ramës për të stivosur të gjitha anti-ligjet që i duhen oborrit të tij privat…

Lajmet e fundit

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Aktualitet

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të Alama Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit Vlorë. Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës, Alma Liçaj u akuzua për fshehje...

Iu gjet drogë në makinë, kush është 34-vjeçari që humbi jetën në aksident (FOTO)

Aktualitet

Iu gjet drogë në makinë, kush është 34-vjeçari që humbi jetën në aksident (FOTO)

Një automjet i ngarkuar me drogë është aksidentuar në Lezhë dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në rrugën rurale që lidh fshatin Kaçinar...

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!