Të gjithë e njohin se është një prej më të zellshmit te ‘Rilindja’ për tu vënë gatitu për çdo ide…
Kryetari i Komisionit për Integrimin në BE dhe deputeti Genci Pollo ka reaguar për ndryshimet në qeveri dhe largimin e…
Nga Artur ZHEJI Në fjalën e gjatë dhe monotone të Ramës, ku njoftoi live dhe përpara kamerave ndryshimet e ministrave,…
I vendosur me shpatulla pas murit nga revolta dhe protestat e shqiptarëve apo edhe nga opozita shqiptare Rama ka bërë…
Sot në 91-vjetorin e tij të lindjes Sot është ditëlindja e njërit prej artistëve më të shquar të pikturës shqiptare,…
Shqiptarët donin një Reformë Drejtësie me institucione të pavarura dhe drejtues jo vegla të pushtetit dhe dëshira e tyre nisi…
Eshtë për të ardhur keq kur shikon sot se kush e qeveris Shqipërinë. Nuk janë socialistët ata që drejtojnë e…
Ambasadori Bernd Borshard, në një intervistë për Top Story, insiston se dënimi me shpifje nuk duhet të jetë në Kodin…
Mbrëmjen e sotme në Tiranë në zonën e Laprakës dy të rinj u qëlluan me breshëri automatiku ku një 17-vjeçare…
Nga Adi Krasta Shpeshherë, në romanet që kanë pasur në qendër jetën dhe sjelljen e mbretërve  të Francës, është folur…
Largimi i dy ambasadorëve, atij të SHBA-së, Donald Lu dhe asaj të BE-së, kroatja Romana Vlahutin, e kanë dobësuar dukshëm…
Nga Ilir Nikolla Kershendellat kane nje histori shqiptare njerezish, gjuhe, kombi, feje, krahine dhe ideologjie. Shqiptaret jane nje komb fatlum qe…

Lajmet e fundit

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Aktualitet

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Në një video, pak muaj përpara se të ndahej nga jeta, Ibrahim Basha shihet duke bërë stërvitje. Ai kishte marrë pjesë në disa misione në Afganistan me trupat ushatarake, ishte...

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Aktualitet

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Kamera e emisionit BOOM ka shkuar në qytetin e vogël të Prrenjasit, për të parë kushtet e kopshtit publik të këtij qyteti. Aty duket sikur koha ka ndaluar, pasi kushtet janë...

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Lifestyle

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Kate Middleton ka treguar së fundmi vështirësitë e të qenurit nënë. Dukesha është nënë e tre fëmijëve dhe ka ndarë me të gjithë, sfidat e të qenurit prind. “Është shumë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!