Nga Michael Knigge Kur SHBA hoqi dorë nga neutraliteti, fati i Luftës së I Botërore dihej. Presidenti i SHBA Wilson…
Nga Ilir Nikolla Asistuam sot në mortin e minoritarit tonë, njëkohësisht ushtar i Athinës, si dhe në shfaqjen mediatike te…
Nga Felix Steiner Tetëdhjetë vjet pas porgromit kundër hebrenjve në Gjermaninë naziste, çdo gjerman mund të pyesë veten: Po familja…
Nga Agustin Palokaj Kancelarja gjermane, Merkel, do të largohet nga politika pasi ta ketë kryesimin e radhës së BE-së në…
Qeverisja e Edi Rama e ka pasur të gjithë epiqendrën e aktivitetit të saj kriminal te ministri i Brendshëm. Rasti…
Nga Elona Caslli Vetëvrasja e Mirela Kumbaros Mund të kisha menduar gjithçka, por që do të vinte dita që do…
Nga Ylli Manjani Kjo është (krye) detyra për t’u kryer. Shqiptarët duhet të ndjehen zot në vendin e tyre. Ata…
Nga Mina HYSA Edi Rama, kryeministri më i dështuar në 28 vjet pluralizëm në Shqipëri, i cili ka qeverisur deri…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Sipas shkrimeve, në ditën e gjashtë të Krijimit, Adami dhe Eva / Ademi dhe Hava, për herë…
Nga Petrit Vasili Kryeministri me vetëdije dhe pa shpëtim është futur brenda 3-këndëshit fatal dhe vdekjeprurës të Bermudeve. Trekëndëshi i…
Nga Sadi Hoti* Për ato që nuk e dinë, Hudini (Harry Houdini, 1874-1926) ka qenë një nga magjistarët/ iluzionistët  më…
Nga Mina HYSA Shqipëria po zbrazet çdo ditë. Në mënyrë legale ose jo, çdo ditë nga vendi në rrugë tokësore,…

Lajmet e fundit

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Aktualitet

Nga borxhet te dhuratat/ Shkarkohet kryetarja e gjykatës së Apelit në Vlorë Alma Liçaj

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të Alama Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit Vlorë. Kryetarja e Gjykatës së Apelit të Vlorës, Alma Liçaj u akuzua për fshehje...

Iu gjet drogë në makinë, kush është 34-vjeçari që humbi jetën në aksident (FOTO)

Aktualitet

Iu gjet drogë në makinë, kush është 34-vjeçari që humbi jetën në aksident (FOTO)

Një automjet i ngarkuar me drogë është aksidentuar në Lezhë dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në rrugën rurale që lidh fshatin Kaçinar...

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!