Diabolizmi i Ramës për të goditur Kosovën me një kosovar

Premte, 11 Janar 2019 13:45

Edi Rama e ka vendosur dhe ka bërë gjithçka që t’i shesë interesat kombëtare, në veçanti Kosovën, tek interesat sllave. Ai është një shërbëtor i planeve ruso-serbe dhe do të bëjë gjithçka për plotësimin e projekteve të tyre antishqiptare.

Por që ta kamuflojë të gjithë këtë sipërmarrje të zezë të tij kundër shqiptarëve të Kosovës, rama në mënyrë diabolike vendosi që të shfrytëzojë në funksion të këtij plani pikërisht një kosovar.

Njeriu i pakteve të errëta me Serbinë zgjodhi një person që sipas tij është adapt në këtë drejtim, Gent Cakajn.

Rama tentoi ta bënte Cakajn ministër të Jashtëm në momente kycce për shqiptarët në rajon. Pikërisht në këto momente kur Shqipëria është bërë kryesuese e OSBE-së, përfaqësuesi i Shqipërisë do të ishte një njeri si ky Gent Cakaj.

Ky do të duhej të lobonte që Kosova të anëtarësohej ne OSBE?! Ky njeri që kërkon shkatërrimin e kufijve të Kosovës?!

Por Rama e dinte se çfarë do të ndodhte. Qeveria shqiptare do ta braktiste Kosovën dhe do t’i shiste interesat e saj. Ndaj dhe Kryeministri zgjodhi që të lante duart si Ponc Pilati me shqiptarët e Kosovës pikërisht duke thënë që fajtori i madh në këtë ccështje ishte ‘kosovari’.  

Ndaj kjo është një lëvizje diabolike e këtij antishqiptari të madh në historinë e kombit. /55news.al/

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 18:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!