Thaci dhe Rama kanë mbetur vetëm në ndarjen e Kosovës,  Individë në dekadencën kombëtare

E Enjte, 10 Janar 2019 22:39

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, në një lidhje për "360 Gradë", tha se çështja e Gent Cakajt është vetëm indikator i një skenari më të rrezikshëm.

“Nuk eshte e thjeshte si çështje, nuk eshte çështje e një individi qe po promovohet per nje post Ministri . Ne fakt ky  një  është skenar I rrezikshëm qe ka hyre dhe  Rama e Thaci qe ka te beje me prekjen kufijve te Kosovës. Ky person u promovua mediatikisht pro ndryshimit te kufijve.  Vendimi I Presidentit Meta per mosdekrtimin e Cakajt  eshte vizionar dhe ne   mbrojtje te sigurisë kombëtare për te dy vendet.  Është nje ndarje e qarte e koncepteve. Dhe ne Kosove dhe ne Shqiperi jane kunder kësaj ideje .  Dhe Thaci dhe Rama kane mbetur  vetëm  ne ketë teze. Lufta qe ne kemi bere ne Bruksel per vite me  delegacionin serb dhe me idetë e tyre,  është lufte gjeopolitike dhe ne ne 1999 me luften ne Kosove e kthyem gjeopolitikën se bashku me Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne favorin tone  . Tani Rama e Thaci  duan te na kthejnë mbrapsht. Rama ishte ne Serbi dhe nuk pati guximin ta kundershtonte Vucici per ketë tezën. . janë individë ne dekadencën kombëtare”

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 13:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!