“Shpėrthen” Krasniqi: Asgjė e mirė nuk vjen nga Baton Haxhiu, kėlyshi i Stanishiqit

E Enjte, 10 Janar 2019 17:23

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë.

Arsye të mos-dekretimit, Meta përmend deklaratat e Cakajt dhënë në një intervistë televizive për çështje të korrigjimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Lidhur me këtë pati reagime të ndryshme ndër të cilat ishte edhe ajo bërë nga Baton Haxhiu i cili i ka dërguar letër presidetit Meta, duke e quajtur vendimin e tij akt të padenjë dhe anti historik.

E ndërsa Haxhiut i ka reaguar analisti politik, Faik Krasniqi i cili e ka quajtur atë këlysh të Stanishiqit.

Ky është postimi i tij i plotë:

Asgje e mire nuk vjen nga Baton Haxhiu, kelyshi i Stanishiqit. Por ti s'ke faj qe je bere nje nder njerezit me te rendesishem ne Kosove e Shqiperi, kane faj ata qe te ngriten ne piedestal, duke filluar nga shoku yt Hashim Thaci. Nje gje s'mund ta kuptoje.

Image

Faik Krasniqi

Njerezit qe e udhehoqen luften dhe thirren ne emer te saj, t'i bejne kaq te rendesishem kelyshqit e UDB-se. E palogjikshme, apo jo? Edi Rama, mos bej spektakel me kalamaj si Gent Cakaj, e aq me pak nje nxenes te Baton Haxhiut. Nese te ka ngele aq shume merak qe ate post t'ja japesh nje shqiptari te Kosoves, ke sa te duash qe e kane ate pervoje!

Modifikuar më E Enjte, 10 Janar 2019 18:37

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!