Zonja Edita Tahiri dhe zotëria qe rreh gratë

E Enjte, 10 Janar 2019 16:23

Kreu  i organizates Rilindje, me detyrën kryeministër i quajtur Edi Rama nuk po e kapërdinë dot faktin e refuzimit të dekretimit si ministër të Jashtë të Genc Cakajt nga Presidenti dhe akoma me keq po humb toruan dhe bëhet edhe më i papërgjegjshëm se sa është me ata që mbështetin Metën. 

Thuajse të gjithë i kanë dhënë të drejtë Presidentit Meta, dhe njëra prej tyre është edhe një zonjë e nderuar në Kosovë, politikane e respektuar e cila ka qenë e zonja në detyrat që ka mbajtur që sot i ka dhënë të drejtë Presidentit të Republikës së Shqipërisë.  
Pak minuta me parë kryeministri i tepsisë dhe ndarjes se Kosovës ka sulmuar zonjën Edita tahiri me terminologjinë e papërshtatshme dhe plot mllef, llum dhe sigurisht me shprehje qe i shkojnë për shtat “vizionit” te tij për zonjat, kombin, familjen dhe gjithçka qe një njeri normal i ka te vyer. Terma si kategori qe “jashteqesin” i shkojnë për shtat njeriut që me shume se sa kryeministër njihet si rrahës grash. Zonja si Edita Tahiri që ka kryer me sukses si atdhetare të vërteta çdo mision dhe detyrë ndaj vendit pa bere Pazar me kufijtë e Kosovës sigurisht që nuk është pjesë e vizionit grupimit dhe rrjetit te UDB.

Modifikuar më E Enjte, 10 Janar 2019 20:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!