Shalsi, roja i parkingut të kryeministrisë

Premte, 28 December 2018 19:47

Të gjithë e njohin se është një prej më të zellshmit te ‘Rilindja’ për tu vënë gatitu për çdo ide apo projekt të ndyrë të Shefit të tij. Mbahet mend si deputeti i ‘plehrave’ pasi ishte më i devotshmi për mbrojtjen e ligjit të Ramës për importin e mbetjeve.
Shqiptarët ia mbajnë mend mirë ‘premtimin’ e tij se Rilindja sapo të vinte në pushtet do të vidhte shumë bukur.
Herën e fundit Eduart Shalsi u bë lajm teksa i krenohet moderatores së emisionit televiziv pasi kishte mbjellë flokët dhe se vlera e tyre shkonte 60 mijë euro.
Sot, Rama e vendosi Ministër për biznesit, i bukur si emër, por në realitet një Ministri9 me një zyrë në bodrumet e godinës së kryemisnitrisë. Ministri pa portofol, pa punonjës, pa punë dhe reforma konkrete.
Praktikisht Shalsi do të shkojë në Kryeminsitri, do përshëndesë rojet, do hjyjë në zyrë, do merret pak me kompjuterin nja dy lojëra me solitare apo do sfidojë online ndonjë shahist, meqë është edhe kreu i federatës së Shahut, do mërzitet dhe do dalë në parkingun e Kryeministrisë të ruajë makinat e ministrave të tjerë.

Modifikuar më Saturday, 29 December 2018 13:30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!