Erjon Veliaj, një i çmendur pas vjedhjes që po çmend Tiranën

E Enjte, 13 September 2018 19:35

E gjithë Tirana është mbërthyer nga një trafik që ka paralizuar gjithë lëvizjen e qytetarëve. Arsyeja? Çmenduria e Erjonit për të vjedhur. Të gjitha rrugët kryesore i janë nënshtruar një ndërhyrjeje të çrregullt dhe kaotike të Bashkisë Tiranë për të krijuar korsi biçikletash aty ku 12 vitet e Edi Ramës s’lanë hapësirë për të kaluar njeriu. Por, Erjon Veliaj s’ngelet prapa. Në 2017 ai ka miratuar mbi 850 leje ndërtimi dhe këtu demaskohet edhe falsiteti i tij prej kinse “green-mayor”

Kështu, e gjithë Rruga e Kavajës është nën një trafik të përditshëm dhe nga një rrugë e gjerë me dy korsi sot, kjo rrugë deri në kryqëzimin e 21-shit është kthyer në një ngushticë që zor se kalojnë dy makina paralel. E njëjta situatë vërehet edhe pranë zonës së ish-bllokut, ku makinat dhe autobuzat nuk marrin dot kthesën për shkak se pengohen nga kunjat prej hekuri që gardhojnë korsinë e biçikletave.

Por, Erjon Velisë nuk i bëhet vonë se ka as s’ka rrugë për biçikleta, rëndësi ka që ka korsi për korrupsion. Kështu, si historia e mbjelljes së pemëve, edhe korsitë e biçikletave fshehin disa kinezëri korruptive.

Modifikuar më Saturday, 15 September 2018 11:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!