Nga Ilir Hysa (PhD) Sot, këtu në bregun verilindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, n’a mbërriti dëbora e parë…
Nga Aurel Plasari Zotëria e tij Mid’hat Frashëri qe njëri ndër më buzëhollët e kulturës shqiptare ndaj të shkruarave dhe…
Nga Christoph Hasselbach (DW) BE dhe Britania e Madhe flasin për një kthesë në bisedimet për Brexit-in. Por kjo nuk…
Nga Robert Schwart Raporti i progresit të Rumanisë, që Komisioni i BE publikon rregullisht, është negativ. Ka ardhur koha që…
Nga Oerd Bylykbashi - 18:03, 13/11/2018 Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e…
Nga Mirela Karabina Sot, më 12 Nëntor 2018, në Gjykatën e Rrethit Tiranë u shpall vendimi mbi padinë e ngritur…
Nga Barbara Wesel 100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se…
Nga Qemal SAKAJEVA Le ta quajmë zhbërës, përderisa biblioteka ka bërës. Bëhet si orendi.  Mbushet me libra gjatë jetës. Krijohet…
Që kur Edi Rama u fut në skenën politike, duke u bërë Ministër Kulture, ai gjithmonë përcillte një negativet. Shumë…
Nga Enton abilekaj/ Heqja e Shqiponjës natën, në fshehtësi, fotografimi i rrëzimit të saj për ta përdorur për gallatë në…
Nga Oerd Bylykbashi Lexova qe dje paska reaguar supermeni! Konfirmim i banalitetit te se keqes qe ai perfaqeson. Po reagon…
Nga Michael Knigge Kur SHBA hoqi dorë nga neutraliteti, fati i Luftës së I Botërore dihej. Presidenti i SHBA Wilson…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!