Dizajnerja me bazë në New   York, Andrea Bergart, ka filluar të bëjë çanta dhe kuleta nga topat e basketbollit, por edhe…
Ajo ditë më parë tregoi mbështetjen për të dashurin e saj Brandley Cooper, i cili debutoi si regjisor në ribërjen…
Sa herë dalim në qytet, ndjejmë mungesën e theksuar të ajrit, ose thithim një ajër të ndotur si rezultat i…
Cardi B, së fundmi ka deklaruar rreth partneritet të saj me markën e njohur Reebok. Edhe Reebok tashmë ka dhënë…
Diabeti nuk është një sëmundje e vetme, pasi ndahet në tri lloje të ndryshme. Të tri tipat mund të zbulohen…
Këngëtarja me famë botërore, Shakira do të hapë dy shkolla në Kolumbi. Shkollat e reja do hapen në Cartagena dhe…
Shpeshherë është ide më e mirë ta parashikoni të ardhmen thjesht duke e analizuar të kaluarën. E njëjta vlen nëse…
Dy binjakë të cilët kanë qenë të bashkuar që në barkun e nënës janë ndarë pas një “mrekullie” që bënë…
  Sipas ekspertëve, shenjat e horoskopit specifikojnë se cilët janë baballarët më të mirë. Sipas medias  ato janë: demi, gaforrja, akrepi…
Ngjyra më “in” e sezonit nuk është as gri dhe as një hije më e errët, ajo është më e…
Nëse veç keni vendosur t’i preni flokët shkurt, atëherë shumë mirë – por, paraprakisht ka disa gjëra që duhet t’i…
Dashi –Personat që keni pranë nuk do ta kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore sot. Beqarët nuk duhet të refuzojnë ftesat për…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Aktualitet

Video dhe foto ekskluzive/ Tym në Portin e Durrësit

Në redaksinë e 55neës.al sapo kanë mbërritur një foto dhe një video, ku duket qartë se tymi ka mbuluar Portin e Durrësit. Ende nuk dihen detajet se çfarë ka ndodhur dhe...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!