Clarence House lëshoi dje disa foto të reja të familjes mbretërore në përvjetorin e 70 të princit Charlies dhe ishte…
Kur Followersat tuaj  janë duke kaluar nëpër postimet tuaja në Instagram, keni vetëm një sekondë, nëse jeni me fat, të…
Lorik Cana është kapiteni legjendar i Kombëtares shqiptare dhe ndër të parët futbollistë që ka e dërguar emrin e shqiptarëve…
Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur…
Çagatay Ulusoy është aktori i njohur turk, i cili për publikun shqiptar është bërë i njohur në serialin ‘I Infiltruari”…
Një artiste e re shqiptare, po synon tregun amerikan të muzikës. Bëhet fjalë për këngëtaren e quajtur Njomza Vitia, e…
Etiketat e veshjeve, ndërresave apo çfarëdo lloj pëlhure nuk japin të gjithë informacionin për të cilin mund të keni nevojë…
Nëse një foto flet sa 1,000 fjalë, ne duam që këto fjalë të jenë të kuptueshme, të “dëgjohen” nga të…
Çizmet deri tek kyçi nuk janë një tendencë, por një model që rikthehet çdo vjeshtë ! Çdo vit duket se…
Vendi i ëndrrave ekziston! Quhet Marinaleda dhe gjithçka është në perfeksion, nisur nga rrogat, interneti pa pagesë dhe shumë gjëra…
Ambiciet e mëdha në punë dhe obligimet e shumta, kanë bërë që njerëzit ta përjetojnë krizën e moshës së mesme…
Doni të shkarkoni filmin tuaj të preferuar, por ngec herë pas here? E njëjta gjë që ju edhe gjatë ngarkimit të…

Lajmet e fundit

Drama polake triumfon në “European Film Awards”

Kulturë

Drama polake triumfon në “European Film Awards”

Drama polake, e realizuar në bardhezi nga regjisori Pawel Pawlikowski, është kthyer në shtëpi me pesë trofe, nga ceremonia që ndan çmimet evropiane të filmit. Filmi “Cold War” ka dalë...

“Ngjyra në dimër”, ekspozita sjell 76 punime të piktores durrsake

Kulturë

“Ngjyra në dimër”, ekspozita sjell 76 punime të piktores durrsake

“Ngjyra në dimër” e ka titulluar piktorja Shpresa Milaqi Bajko ekspozitën e saj të pestë personale, e cila është hapur në Durrës këto ditë.   E mbështetur në teknikat e vajit dhe...

Klubet e Superiores zgjedhin Presidentin e Ligës Profesioniste

Sport

Klubet e Superiores zgjedhin Presidentin e Ligës Profesioniste

Presidenti i Ligës Profesioniste të futbollit shqiptar do të jetë Edvin Libohova. Zv/presidenti aktual i FSHF-së është zgjedhur në mënyrë unanime nga klubet e Kategorisë Superiore. Përveç angazhimeve në fushën e sportit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!