Ndarja e koreografit të njohur Albi Nako me balerinën Klaudia Pepa bëri bujë të madhe. Por pavarësisht se ata nuk…
Klasifikimi i shenjave të horoskopit se cila dashuron më shumë e cila më pak. Peshqit Si një nga shenjat më…
Të flesh pak ose shumë është e rrezikshme për shëndetin se zemrës suaj. Ky është përfundimi i një studimi të…
'Meant to be' është kënga e tretë më e suksesshme në Amerikë. Bebe Rexha ka përmbyllur një vit të suksesshëm,…
Lorik Cana para pak kohësh bëri me dije se po punon për një film që mban emrin e tij. Ditën…
Nganjehere edhe po u tregove shume i zgjuar nuk do te mjaftoj, kjo ndodhi edhe ne kete testin e me…
Shefi i mirënjohur i kuzhinës shqiptare, Sokol Prenga, ishte i ftuar në Ftesë në Pesë me Bieta Sulon, për të…
Mos filloni të ndjeni neveri për celularin tuaj, por një studim i ri thotë se ka më shumë baktere se…
Dashi-Gjatë kësaj dite do të keni mundësi të shumta për të bërë miqësi të reja. Kjo ditë është mjaft e…
Dashi Bilanci i vitit 2018 nuk ka qenë fort pozitiv në pjesës e parë të tij, por tani nis përmirësime.…
Thonë se lumturia është term i paqartë, sepse çdo njeri e percepton ndryshe atë. Por, psikologët dhe neuroshkencëtarët nuk pajtohen…
Parfumi është një aksesor tepër i veçantë, që ka fuqinë për të ndryshuar plotësisht gjendjen shpirtërore, për t’ju kujtuar dikë…

Lajmet e fundit

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Globi

Tunizi, ‘Pranvera Arabe’ përkujtohet me protesta

Tunizia ka festuar sot 8-vjetorin e një revolucioni që frymëzoi të tjerët në të gjithë rajonin dhe u bë i njohur si ”Pranvera Arabe”. Më 17 dhjetor 2010, shitësi i rrugës...

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Politikë

Mehmetaj, Ramës: Frika të ka mbuluar, studentët janë më të fortë se ty

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën e studentëve që po zhvillohet aktualisht përpara Kryeministrisë. “Frika të ka...

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Aktualitet

Euro zbret afër 123 lekë, në minimumin e dekadës, a po ndikon pastrimi i parave?!

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 123.19 lekë, rreth 0.22...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!