Këto janë shenjat më të forta të horoskopit, Dashi Të lindurit në shenjën e Dashit i duan sfidat dhe arrijnë…
Elda Koçia është një vajzë e cila ka arritur të fitojë mijëra ndjekës në Instagram, për shkak të postimeve motivuese…
Të gjithë kemi patur një ‘ditë të keqe’ për flokët, e arsyet janë nga më të ndryshmet. Zgjohemi në mëngjes…
Princeshë Eugeenie dhe Jack Brooksbank janë martuar dhe në dasmën e tyre kanë qenë të ftuar disa nga personazhet mbretërore,…
E dini ju që femrat japoneze kanë 25 vite që mbajnë rekord për jetëgjatësi në botë? Jo vetëm kjo, por…
Vjeshta e vitit 2018-të s’ka si të kalojë pa prezencën e shajeve rreth qafës tuaj! Dizajnerë të ndryshëm kanë projektuar…
Letra e një 32- vjeçari drejtuar psikologe Deidre: Jam 35 vjeç dhe bashkëshortja ime 32. Kemi 11 vite të martuar…
Një mësuese në një shkollë 9 ­vjeçare ka dhënë një leksion mjaft të çuditshëm dhe interesant. Ajo ishte duke shpjeguar…
Shkencëtarët në Britani duket se kanë shpjeguar arsyen se përse disa njerëz kanë mushkëri të shëndetshme, pavarësisht se kanë një…
Kjo video e publikuar në Facebook i ka bërë shumë persona të qeshin. Aty shihet një vajzë teksa luan rolin…
Secili mashkull kërkon karaktere të caktuara të cilat e zgjedhura e zemrës së tyre do të duhej t’i ketë, mirëpo…
WhatsApp rrjeti më i madh i shkëmbimit të mesazheve online ndodhet përsëri në telashe. Ekspertët kanë paralajmëruar përdoruesit që të…

Lajmet e fundit

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Politikë

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Debati për përfaqësimin me ministrin Taulant Balla si kryetar i delegacionit shqiptar të Stabilizim-Asociimit në PE pas dhjetëra akuzave që po shtohen ndaj tij për pengim të drejtësisë dhe bashkëpunim...

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Globi

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë miratuar sanksione të reja, të cilat shënjestrojnë personat që përdorin armë kimike në gjithë botën. Vendimi i 15 tetorit, do t’i lejojë Bashkimit Evropian...

Shtohen lindjet me operacion

Aktualitet

Shtohen lindjet me operacion

Ndër 5 bebe një vjen në jetë me operacion dhe jo me lindje natyrale. Sipas statistikave, nga viti 2000 deri më sot, lindjet çezariane janë trefishuar në nivel global. Të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!