Shumë njerëz të suksesshëm thonë se ndjekin një regjim që i gjen zgjuar pa zbardhur dita mirë. Po të shoqërohet…
Edhe në vendet e botës që kanë shëndetësi të zhvilluar, operacionet plastike, që bëhen për arsye estetike, nuk mbulohen nga…
Ramazani është muaji i shenjtë ku myslimanët e privojnë veten nga ‘kënaqësitë’ ditore si konsumimi i ushqimit, pijeve dhe kryerja…
Disa femra kanë lindur për të qenë të çmendura. Shikoi disa fustane nusërie të nuseve të çmendura
Dy binjakë të porsalindur kanë habitur infermierët me veprimet që ata bënin. Binjakët fillojnë të qajnë kur i largojnë nga…
Shumë gra vuajnë dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale, gjë që mund ti bëjë që të mos shijojë seksin. Shpesh është një…
E keni parasysh thënien: “ Zoti qesh me planet Tona” eh sa ka qesh me mua, ( edhe unë qesh…
Lista e kërkesave të fëmijëve që ‘shurdhon’ çdo ditë prindërit është pafundësisht e gjatë, e në shumë raste me çmime…
Njerëzit patjetër duhet të jenë të interesuar për jetën e më të afërmve të tyre, ndërkaq mënyra më e mirë…
Mund të mendoni se nuk ka një kohë dhe vende të përshtatshme për të veshur taka, por gaboni ! Askush…
Nëse do të kishte një veshje, që mund ta mbanit nga mëngjesi deri në darkë, pa u shqetësuar nëse do…
Nëse disa lule janë “bombula oksigjeni” dhe kanë aftësinë të purifikojë ajrin, disa lule të tjera janë toksike për ne…

Lajmet e fundit

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Aktualitet

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë dhe panik pasi në këto ambiente janë dhe fëmijët e...

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!