“Një grua mund të jetë tërheqëse në moshën 20 vjeç, magjepsëse në moshën 30 vjeç dhe e parezistueshme për gjithë…
Nëse je familjare me profile të ndryshme Instagram-i, të cilat vazhdimisht japin këshilla bukurie, me shumë mundësi, duhet ta kesh…
Nuk është sekret që meshkujt i shprehin ndjenjat e tyre ndryshe nga femrat. Nëse një grua e shpreh me sy…
Në 1962-in, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, si si burra dhe gra të ndryshëm mund të formonin çifte harmonikë.…
1. Aktorë si Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Bale, Macaulay Culkin dhe Mattheë Mçonaughey morën pjesë në audicione për rolin…
Xhiron e botës po bën një video që vjen nga India, ku shihet se si femrat rrihen me kamzhik për…
Shpesh vajzat janë në dilemë nëse duhet të bëjnë një ndryshim në ‘look’ apo jo. Ndonjëherë është e vështirë të…
Plot 110 vjet pas mbytjes, “Titaniku” do të kthehet sërish në lundrim në ujërat mes Britanisë së Madhe dhe Nju-Jorkut.…
Shumica e atyre që njohin, por mbase edhe ën vetë mund të bëjmë pjesë në personat që e mbajnë celularin…
Tre ditë më parë, një çift i sapomartuar humbi jetën gjatë një aksidenti ajror, pak orë pasi kurorëzoi dashurinë. Ngjarja…
Shumë vajza e kanë zakon t’i mbajnë flokët gjithë kohës të kapur. Për pjesën më të madhe kjo është një…
Shumë çifte janë ndarë vetëm nga kokëfortësia se cili duhej të shkruante i pari. Femra, nëse jeni diku ku ndiheni…

Lajmet e fundit

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Bota Shqiptare

Veseli sot në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të qëndrojë sot në Uashington. Ai do të ketë aty takime me zyrtarë të lartë të shtetit amerikan. Veseli pritet të ketë takime...

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Globi

Ambasadori amerikan: Qeveria t'i ndëshkojë zyrtarët e korruptuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka folur sot për çështjen e luftimit të korrupsionit, ndërsa ka thënë se nuk janë të mjaftueshme ligjet nëse ato nuk...

Një specie e re dinozauri zbulohet në Australi

Bota Shqiptare

Një specie e re dinozauri zbulohet në Australi

Një specie e re dinozauri u zbulua në Australi, saktësisht dy fragmente të nofullës, për here të parë në gati një shekull. Dinosauri i ri australian, i quajtur Weewarrasaurus pobeni, ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!