Britania e Madhe ndalon përfundimisht ndërhyrjet estetike për zbuukurimin e fundshpinës. Arsyeja kryesore është se të tilla operacione shkaktojnë komplikacione…
Dashi – Mund të mendoni se dorëzimi përballë një problemi është e vetmja rrugë që ju ka mbetur, por nuk…
Kane mjaftuar vetëm 6 vjet që nga 2012 kur Rita Ora, këngëtarja britanike me origjinë shqiptare, të hyjë në historinë…
Kjo është një nga videot më qesharake që keni parë ndonjëherë. Videoja është aq e popullarizuar sa ka mbledhur pothuajse…
Një teknikë e thjeshtë dhe efektive për t’a kthjelluar trurin posa të zgjoheni nga gjumi nuk kërkon më shumë se…
Biskotat me çokollatë janë të parezistueshme, sidomos kur ato shoqërohen me qumësht. Ato më së shumti konsumohen në SHBA, por…
Pallati më i hollë në botë, me 430 metra lartësi, do të ketë një fasadë prej bronxi dhe tullash të…
Keni aplikuar në vendin e ëndrrave të juaja, dhe jeni thirrur për intervistë pune aty. Por ju jeni humbur e…
Nuk është nevoja të fshihet asgjë, ndarjet janë të vështira. Normalisht ju mund të ankoheni dhe të mbani zi për…
Mozzik është njëri ndër këngëtaret e estradës që ka arritur një numë të ndjekësve në rrjete sociale. Ai është kogja…
Një burrë i braktisur ka deklaruar se ka zbuluar tradhtinë e gruas së tij, përmes një droni, pasi kishte filluar…
Dashi Jeni të lodhur dhe të shpërqendruar dhe për këtë arsye nuk do të jeni në ritmin e duhur në…

Lajmet e fundit

iPhone XS Max vs. Google Pixel 3 XL, cili është më i shpejtë?

Teknologji

iPhone XS Max vs. Google Pixel 3 XL, cili është më i shpejtë?

iPhone XS Max dhe Google Pixel 3 XL janë dy smartfonët më të avancuar të cilët janë lansuar së fundmi dhe janë mirëpritur shumë mirë në treg. Të dytë kanë performanca...

"I morën vajzat, i ngritën peshë..." Aktivistët e Lëvizjes për Univesitetin tregojnë çfarë ndodhi me Ramën

Aktualitet

"I morën vajzat, i ngritën peshë..." Aktivistët e Lëvizjes për Univesitetin tregojnë çfarë ndodhi me Ramën

Tarifat e studimit ishin arsyet e protestes së studentëve ndaj kryeministrit Edi Rama ditën e hënë. Por ato që kreu i qeverisë nuk pranoi t`i dëgjonte pasi urdhëroi nxjerrjen jashtë, studentët...

Anija 2400 vjeçare gjendet e ruajtur mirë në fund të Detit të Zi

Aktualitet

Anija 2400 vjeçare gjendet e ruajtur mirë në fund të Detit të Zi

Një anije e lashtë, më së miri e ruajtur ndonjëherë, është gjetur në fund të Detit të Zi. Anija tregtare greke është mirë e ruajtur dhe besohet se është e vjetër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!