Para disa javësh Rike Roçi dhe Eva Murati u përfshin në një debat publik që nisi nga postimi i një…
Ushqimi është një nga gjërat më të bukura dhe shijshme njëkohësisht që i dhurojmë vetes. Natyrisht nuk bëhet fjalë thjesht…
Fatkeqësisht, ashtu si bashkimet edhe ndarjet janë pjesë e jetës dhe jo gjithmonë mund ti shmangim sado që përpiqemi. Por…
Gjumi i ndërprerë. Ose të paktën kështu kanë treguar studimet e kohëvet të fundit. Për një kohë të gjatë ne…
Nuk është turp të pohosh se ndodh që ndonjëherë , të kesh dyshime për miqtë që ke pranë vetes. Këto…
“Samsung SHP-DR900” ky është emërtimi i bravës smart të nxjerrë në tregun koreanojugor nga “Samsung SDS”, divizioni që është i…
Pjesa më e madhe e Shqipërisë vijon në kushtet e motit të kthjellët ndërsa vranësira të lehta do të ketë…
Në foto e mëposhtme do shikoni disa vajza me dhe pa tualet. Nga pamjet mund të kuptosh që tualeti e…
Sipas astrologjisë, disa shenja janë më agresive se të tjerat. Dashi Dashi është i njohur për kokëfortësinë, impulsivitetin dhe agresivitetin…
Ka metoda të ndryshme, të vjetra, për gjoja parashikimin e fatit, duke filluar nga shpatulla e pulës, filxhani i kafesë,…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...