Konsumi i alkoolit nuk këshillohet për asnjë moshë apo kategori të popullsisë, por e ndaluar rreptësisht është për gratë shtatzënë…
1. Lëng qepe Përmbajtja e lartë në sulfur e lëngut të limonit ndihmon në rritjen e flokëve. Nuk janë bërë…
Të kalosh një ditë nën ujë mund t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar, të çlodhur dhe me energji të…
Numri i martesave të lidhura në Zvicër në mes të partnerëve zviceranë dhe të huaj, është dyfishuar gjatë 30 viteve…
FBI-a ka publikuar analizën e vet të kriminelëve sipas shenjave të horoskopit. Në të vërtetë, ka analizuar arkivin e vet,…
Pak para se të vdesin, njerëzit parandiejnë se janë duke shkuar diku nga kjo botë, ndiejnë se do të udhëtojnë.…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Egje e cila po spostohet gradualsiht duke kushtëzuar vendin tonë dhe Kosovën mot…
Nëse do ta shihje të kuruar dhe me këmishë këtë djalë atëherë do të dashuroheshe marrëzisht pas tij. Por në…
Ëndrrat janë shoqëruesi ynë më i mirë gjatë gjumit të natës. Mes shumë imazheve apo ngjarjeve që mund të na…
Të tregoni kujdes në mirëmbajtjen e lëkurës tuaj në mënyrë të shëndetshme, të flini mjaftueshëm, të konsumoni sa më shumë…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...