Plot 110 vjet pas mbytjes, “Titaniku” do të kthehet sërish në lundrim në ujërat mes Britanisë së Madhe dhe Nju-Jorkut.…
Shumica e atyre që njohin, por mbase edhe ën vetë mund të bëjmë pjesë në personat që e mbajnë celularin…
Tre ditë më parë, një çift i sapomartuar humbi jetën gjatë një aksidenti ajror, pak orë pasi kurorëzoi dashurinë. Ngjarja…
Shumë vajza e kanë zakon t’i mbajnë flokët gjithë kohës të kapur. Për pjesën më të madhe kjo është një…
Shumë çifte janë ndarë vetëm nga kokëfortësia se cili duhej të shkruante i pari. Femra, nëse jeni diku ku ndiheni…
Romantike, feminile dhe super chic, fundet e tylit janë konsideruar si trendi i ri i sezonit vjeshtë-dimër dhe pasi e…
Ju me siguri keni vënë re lidhjen e fortë dhe ngjashmërinë e madhe që kanë çiftet të cilët kanë vite…
Edhe nëse temperatura është njëlloj, trupi ynë e percepton më shumë të ftohtin në vjeshtë se sa në pranverë. Prandaj…
A e keni pyetur ndonjëherë veten se a djegë seksi aq shumë kalori ose a e rritë pulsin e zemrës…
Dashi-Sa më shumë përpiqeni të bëni diçka në një mënyrë të caktuar sot, aq më shumë të tjerët do të…
Një studim i bërë nga Universiteti i Westminsterit ka dalë në përfundimin se filmat horror iu bëjnë që të bini…
Shumë njerëz ankohen se kanë probleme me pagjumësinë. Arsyet e këtij problemi mund të jenë të ndryshme, por këto shtatë…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!