Kafeja është pija e preferuar e të rriturve dhe jo vetëm, e në këtë artikull ne ju zbulojmë gjashtë mite…
 Shqipëria mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Pasditja dominohet…
Anglia realizoi një arritje historike pasditen e së shtunës kur siguroi një biletë për në gjysmëfinalen e Botërorit, teksa mundi…
Vrasëset me pagesë në Kolumbi njihen si “sicarias”. Në jetën e përditshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të…
Dembelizmi nuk është edhe një shenjë dhe aq e keqe, sa mund ta keni menduar. Madje, është një tregues i…
Mund ta keni parë këtë grua në mediat online të huaja por kurrë nuk iu ka shkuar në mëndje pse…
A e dini se mund të përgatisni viagra në kushte shtëpie. Krejt çka ju duhet janë tre përbërës që të…
Shirat do të vijojnë të bien në disa zona të vogla të vendit edhe gjatë kësaj jave, por pritet që…
Qëndrimi në ambient të hapur mund të zvogëlojë rrezikun e diabetit të tipit 2, sëmundjeve të zemrës, presionit të lartë…
Thuajse çdo detaj nga jeta e Hitlerit është tentuar të zbulohet nga shkencëtarët, dhe së fundmi është zbuluar diçka e…

Lajmet e fundit

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Aktualitet

20 miliardë lekë vjedhje taksapaguesve me rimbursimet falso të ilaçeve

Një tjetër skemë mashtrimi dyshohet me barnat me rimbursim. Bëhet fjalë për afro dy miliardë lekë (të reja ose 20 miliardë lekë të vjetra) , të cilat nuk dihet se...

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

Aktualitet

Shihni çfarë ka mbetur pas zjarrit në Tiranë

 Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme pranë ‘Farmacisë 10’ në Tiranë.   Në pamjet shihet se magazina ka qenë me pajisje elektroshtëpiake të cilat janë djegur pothuajse plotësisht. Në vendngjarje...

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Aktualitet

Humbet 60 mijë euro në kazino, shqiptari terrorizon me armë

Një shqiptar në Spanjë rrezikon të dënohet me 15 vite burg, pasi kishte qëlluar me armë ndaj stafit të një kazinoje. Kjo ngjarje ka ndodhur në korrik të vitit 2015 ne...