Jeni të mërzitur me shiun dhe prisni që të shkoni në plazh? Doni të dini se si do të jenë…
Ky është momenti i frikshëm kur një grua rrezikon jetën e saj për të puthur një aligator. Në pamjet filmike…
Në kohët modern të ushtruarit në palestër është bërë jo vetëm domosdoshmëri e të mbajturit në formë të trupit por…
Çfarëdo që të mendoni për çdo shenjë horoskopi, shumëçka është e bazuar në gjërat të cilat janë gënjeshtër e vërtetë.…
Këto janë arsyet që shpjegojnë pse femrat i zë alkooli më shpejt se meshkujt: 1.Studimet tregojnë se femrat kanë më…
Ky miksim do i japë një ngjyrë kafe të errët vetullave të zbehta.  Nëse keni nevojë për të, atëherë jeni në…
Ju ka ndodhur? Na ndodh shpesh të mërzitemi me partnerin, por mendojmë nuk po e shprehim për momentin dhe po…
Kur ti i kushton shumë kohë pastrimit të shtëpisë, është paksa surprizuese kur mëson se disa zakone të përditshmërisë, mund…
Paraditja e së premtes pritet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin. Sipas MeteoAlb, pas mesditës…
Thuhet se në jetë sa më shumë të japësh aq më shumë do të kesh.  Prandaj është për t’u vlerësuar…

Lajmet e fundit

Shkodër, 24 vjeçari malazez aksidenton fëmijën 9 vjeçar

Aktualitet

Shkodër, 24 vjeçari malazez aksidenton fëmijën 9 vjeçar

Një fëmijë 9 vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë në një aksident rrugor në qytetin e Shkodrës. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen "10 Korrikut", ndërsa shkaktar...

Fushë-Krujë, fëmijët e komunitetit rom nuk shkojnë në shkollë

Aktualitet

Fushë-Krujë, fëmijët e komunitetit rom nuk shkojnë në shkollë

Komuniteti rom në Fushë-Krujë është një komunitet i madh që arrin afro 1300 banorë. Banorët e këtij komuniteti thonë se shumica absolute e fëmijëve të tyre nuk shkojnë fare në...

Maqedoni: Deputetët evropianë Kukan dhe Fleckenstein, thirrje për dalje në referendum

Globi

Maqedoni: Deputetët evropianë Kukan dhe Fleckenstein, thirrje për dalje në referendum

Deputetët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, të cilët qëndruan në Shkup në kuadër të aktiviteteve ndërkombëtare në mbështetje të referendumit të 30 shtatorit, thanë se dëshirojnë të...