Një studim i ri ka gjetur se pirja e rregullt e kafesë nuk çon në rrahje të tepërta të zemrës…
Dizajnerja me bazë në New   York, Andrea Bergart, ka filluar të bëjë çanta dhe kuleta nga topat e basketbollit, por edhe…
Ajo ditë më parë tregoi mbështetjen për të dashurin e saj Brandley Cooper, i cili debutoi si regjisor në ribërjen…
Sa herë dalim në qytet, ndjejmë mungesën e theksuar të ajrit, ose thithim një ajër të ndotur si rezultat i…
Cardi B, së fundmi ka deklaruar rreth partneritet të saj me markën e njohur Reebok. Edhe Reebok tashmë ka dhënë…
Diabeti nuk është një sëmundje e vetme, pasi ndahet në tri lloje të ndryshme. Të tri tipat mund të zbulohen…
Këngëtarja me famë botërore, Shakira do të hapë dy shkolla në Kolumbi. Shkollat e reja do hapen në Cartagena dhe…
Shpeshherë është ide më e mirë ta parashikoni të ardhmen thjesht duke e analizuar të kaluarën. E njëjta vlen nëse…
Dy binjakë të cilët kanë qenë të bashkuar që në barkun e nënës janë ndarë pas një “mrekullie” që bënë…
  Sipas ekspertëve, shenjat e horoskopit specifikojnë se cilët janë baballarët më të mirë. Sipas medias  ato janë: demi, gaforrja, akrepi…
Ngjyra më “in” e sezonit nuk është as gri dhe as një hije më e errët, ajo është më e…
Nëse veç keni vendosur t’i preni flokët shkurt, atëherë shumë mirë – por, paraprakisht ka disa gjëra që duhet t’i…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!