Kjo është një nga storiet më qesharake televizive të realizuara ndonjëherë në Kosovë. Aty, gazetari u thotë qytetarëve se "qeveria…
Gjithçka që bëjmë, e bëjmë për të tjerët! E keni vënë re se kur jemi të lumtur, as nuk na…
Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që…
Ato nisin që nga shitësit e makinave, ata të aksioneve e deri te tregtuesit e duhanit dhe të diamanteve Lexoni…
Humbja e peshës është një temë aktuale këto ditë. Kjo për shkak se për shumicën është e vështirë mirëmbajtja e…
Natyra e meshkujve dhe e femrave është e ndryshme dhe mendimet e tyre për situate të ndryshme bie në kundërshtim.…
Kur takojmë dikë, gjëja e fundit që duam të bëjmë janë gabimet prej të cilave dështoi njohja e fundit. Takimet…
Flitet shpesh për kimi në dashuri, duke theksuar tërheqjen reciproke apo dhe dashurinë me shikim të parë mes dy personave.…
Yjet sot të bënë gati të harrosh problemet dhe shqetësimet. Përgatitu për të papritura në çdo fushë të jetës! Në…
Njerëzit e moshës së mesme janë duke u këshilluar që të kenë ditë pa alkool për të përmirësuar shëndetin. Mosha…

Lajmet e fundit

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Bota Shqiptare

Ambasadorja në OKB: SHBA mbështet Kosovën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka rikonfirmuar mbështetjen e pakursyer ndaj Kosovës. Nikki Haley tha se pozicioni amerikan për Kosovën nuk ka ndryshuar...

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Globi

VIDEO/ Shikoni se si përfundojnë bagazhet tuaja në aeroport

Një pasagjer është tronditur kur pas sesi përfundonin bagazhet e tij. Ai ka filmuar momentin kur punonjësit në aeroportin e Manchester hidhin valixhet në rimorko pa u kujdesur fare për...

I dënuar me burg përjetë për vrasjen e gruas, biznesmeni nga Shkodra: Suela ishte thesari im

Aktualitet

I dënuar me burg përjetë për vrasjen e gruas, biznesmeni nga Shkodra: Suela ishte thesari im

Sadetin Sula, i cili është dënuar me burg përjetë për urdhërimin e vrasjes së gruas së tij, ka thyer heshtjen ndërsa mohon krimin. Në një lidhje telefonike live nga burgu 313...