Mania e çdo femre është që të kurojë deri në detaj thonjtë. Sekreti i bukurisë qëndron pas thonjve të bukur.…
Thjesht nuk bëjnë dot ndryshe… Dramat! Ndërkohë që shumë prej nesh i lemë pas në gjimnaz (apo shkollë të lartë)…
Të gjithë e dimë sa i rëndësishëm është kujdesi i duhur ndaj flokëve. Një gjë që duhet patjetër ta dini…
Kur pushimet tona janë drejt fundit e vetmja gjë që kërkon shumica prej nesh është të qëndrojë aty dhe disa…
Mjaft prej agjencive turistike bien dakord se shumica e të rinjve preferojnë të vizitojnë Barcelonën për pushimet verore. Por cilat…
Mënyra më e lehtë për të pasur qerpikë të gjatë dhe të dendur nuk është as kthyesja e qerpikëve e…
Sa nuk ke udhëtuar me dikë, njeh vetëm gjysmën e saj, gjysmën që funksionon në një vend që ajo e…
Përvojat e tradhtisë në lidhje dallojnë nga personi në person varësisht prej rrethanave, sidoqoftë, një terapiste e seksit thotë se…
Një anije kroçerë “përbindësh” ka dalë për herë të parë për lundrim të martën, në Papenburg të Gjermanisë, për tu…
Melissa Mouaëad si 18-vjeçare peshonte 135 kilogramë, dhe për shkak të mbipeshës detyrohej të vishte rroba të shtatzënave. Sipas standardit…
Një histori gati e pabesueshme vjen nga Kina e largët. Më herët gjatë këtij viti, një çift i ri, ai…
Mbretëresha Elisabeth II , stërgjyshja e së voglës Charlotte ka një pasion shumë të veçantë  për kalërimin. Pasion ky që…

Lajmet e fundit

Harry flet për herë të parë për fëmijën, dhe të gjithë u emocionuan

Show-biz

Harry flet për herë të parë për fëmijën, dhe të gjithë u emocionuan

Princ Harry​ dhe Meghan​ Markle janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Jemi të gjithë të emocionuar! Momentalisht, çifti ndodhet në Australi për një turne mbretëror dhe aty folën...

Degët më të kërkuara nga maturantët – Juridiku, ekonomiku dhe inxhinieritë në krye të listës për 2018-2019

Aktualitet

Degët më të kërkuara nga maturantët – Juridiku, ekonomiku dhe inxhinieritë në krye të listës për 2018-2019

Juridiku, ekonomiku dhe inxhinieritë janë degët me regjistrimet më të larta të maturantëve këtë vit akademik në universitetet shtetërore dhe ato private. Deri më tani nga vëzhgimet e bëra nga televizioni...

Fati i 400 punonjësve të “Telekom”, Muçaj: Qeveria të hartojë një strategji të saktë

Aktualitet

Fati i 400 punonjësve të “Telekom”, Muçaj: Qeveria të hartojë një strategji të saktë

Sindikata e Post -Telekomit Shqiptar kërkon nga qeveria hartimin e një strategjie të qartë për mbrojtjen e punonjësve në rastet kur një kompani telekomunikacionit mbyllet apo shitet tek një kompani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!