Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka kërkuar një ligj të ri më të ashpër për mbrojtjen e të dhënave…
Vetmia është më vdekjeprurëse se obeziteti dhe duhet të konsiderohet si një rrezik për shëndetin publik, paralajmërojnë ekspertët. Personat asocialë…
Dhe shpesh mund të ndodhë që të krijoni forma të ndryshme nëpër re. Dhe për t’i mbajtur në jetë këto…
Nuk janë të pakta rastet kur prostitutat dhunohen nga tutorët apo edhe nga klientët e tyre, kur këta të fundit…
Televizioni shtetëror gjerman NDR me seli në Hamburg e ka realizuar një reportazh për dashurinë e ballkanasve ndaj veshjes së…
Një firmë kanadeze ka krijuar syzet e para “smart” në botë. Focals kushtojnë 1000 dollarë dhe mund të porositen që…
Padyshim se detaji më i rëndësishëm në ditën e martesës së një femre është fustani i nusërisë. Me gjithë harxhimet…
Çdo sezon shtëpitë e mëdha të modës përcaktojnë trendet dhe prurjet e reja ! Nëse këtë vjeshtë jeni duke pritur…
Është koha të nxjerrësh xhaketën tënde prej lëkure jashtë dollapit të dimrit dhe ta hedhësh atë rreth shpatullave. Xhaketat prej…
Le ta themi menjëherë, për ata që do t’i bëjnë pushimet në shtator, apo për ata më fatlumët që në…
Sado që jeta është e mrekullueshme, nganjëherë secili prej nesh mund të dëshpërohet, por kjo nuk do të thotë se…
Kapja e duarve me një person që ju dashuroni është diçka natyrale. Psikologët sigurisht që janë të interesuar të studiojnë…

Lajmet e fundit

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Aktualitet

Babai i Ibrahim Bashës: Djalin ma vranë me snajper, shteti hesht!

Në një video, pak muaj përpara se të ndahej nga jeta, Ibrahim Basha shihet duke bërë stërvitje. Ai kishte marrë pjesë në disa misione në Afganistan me trupat ushatarake, ishte...

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Aktualitet

Ndalet koha në kopshtin e Prrenjasit, kushtet si para vitit 1990

Kamera e emisionit BOOM ka shkuar në qytetin e vogël të Prrenjasit, për të parë kushtet e kopshtit publik të këtij qyteti. Aty duket sikur koha ka ndaluar, pasi kushtet janë...

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Lifestyle

Kate Middleton tregon vështirësitë e të qenurit nënë

Kate Middleton ka treguar së fundmi vështirësitë e të qenurit nënë. Dukesha është nënë e tre fëmijëve dhe ka ndarë me të gjithë, sfidat e të qenurit prind. “Është shumë e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!