Një studim ka zbuluar se në bazë të fytyrës së mashkullit, mund të zbulohet nëse ai është homoseksual apo jo.…
Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika.…
Kim Kardashian dhe Kanye West kanë punësuar një skuadër private të zjarrfikëseve që t’i mbrojnë shtëpinë e tyre dhe të…
Prej 5 vitesh dihet pak për shëndetin e legjendës së Formula 1 Michael Schumacher, ku të rralla kanë qenë detajet…
Brumërat mund të themi se janë ai kat i piramidës ushqimore që adhurohet nga të gjithë. E kush nuk do…
Tatuazhet në gishta janë bërë tejet të popullarizuara, e kjo mund të jetë edhe inspirim i dizajnit “Shhh” të Rihannas…
Është koha që të ndalojmë së talluri me hipikët e Londrës lindore – meshkujt me mjekër janë më shumë joshës…
Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që vajzat nuk…
Më tërheqës me mjekër apo pa mjekër? Kjo është hipoteza më e fundit e një studimi të Journal of Biology…
Rezart Veleshnja nuk i ka kursyer aspak kritikat që ka për drejtorin e Teatrit Komëbtar, Hervin Çuli. I ftuar sot…
Balerinët e trupës së “E diela shqiptare” bashkë me koreografen Kozeta Bakiu vendosën që t’i bënin një surprizë një prej…
Kur i sheh mendon se sa shumë shkojnë bashkë dhe të krijohet ideja #couplegoals, por kur ndahen pas disa kohësh…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!